Realitynet - Realitynet.org

Off topic => De Huiskamer => Topic gestart door: lebon simon op 15-11-2003, 13:22:25

Titel: Protest zeehondenjacht
Bericht door: lebon simon op 15-11-2003, 13:22:25
Deze morgen bij het lezen van m'n krant, verloor ik plots alle trek in m'n ochtendbroodje, bij het aanschouwen van een gruwelijke foto op pag. 2. Een met knuppel gewapende man gaat er een jonge zeehond te lijf.

Vanaf vandaag - za. 15 nov. - t.e.m. 15 mei 2004 is Canada het decor van een commerciele zeehondenjacht. Diertjes tussen 12 dagen en 12 weken oud worden opgejaagd, neergeknuppeld, met haken over het ijs gesleurd en daarna - vaak levend - gevild.

Hun huid wordt tot luxebont verwerkt, van het vet worden zogenaamde 'helende' olien gemaakt.

Verontschuldig me voor de gedetailleerde omschrijving; ik moest zelf ook een paar keer slikken toen ik het las.

In Belgie is Gaia een protestactie gestart tegen deze gruweldaden. Via www.gaia.be ( rubriek 'In de kijker' ) kan je de protestbrief verkrijgen, die je dan eventueel aan de Canadese ambassade kan richten.

Ik hoop dat men in Nederland ook actie wil ondernemen. Hopelijk weet iemand wel een link of adres toe te voegen.


Titel: Re:Protest zeehondenjacht
Bericht door: Bodejos op 15-11-2003, 18:22:35
Hoe hard je hier ook tegen protesteert, het helpt helemaal niets. Hoeveel schepen van Greenpaece of protestbrieven naar regeringen er ook zullen volgen: Canada, Noorwegen en Japan zullen nooit toegeven. Dit topic gaat dan over zeehondjes. De andere landen maken zich niet alleen DAAR aan schuldig, maar ook aan de onnodige vangst van walvissen.

Wat mij het meeste tegen staat: de argumenten die ze gebruiken om niet te hoeven toegeven, zijn al jaren achterhaald, niet in het minst omdat er voldoende alternatieven voorhanden zijn.
Titel: Re:Protest zeehondenjacht
Bericht door: Robin op 15-11-2003, 21:45:36
SCHANDALIG !!!  :'(

ik ga gelijk die brief downloaden... van niets doen wordt ook niemand beter  >:(
Titel: Re:Protest zeehondenjacht
Bericht door: Bodejos op 15-11-2003, 21:56:09
Ik heb die brief inmiddels via email verstuurd, dat kon ook, en dan komtie tenminste op zijn plaats.
Titel: Re:Protest zeehondenjacht
Bericht door: lebon simon op 16-11-2003, 09:42:10
In hoeverre een protestbrief als deze veel zal veranderen aan de situatie, is mij ook niet duidelijk. Maar als stilzwijgen hetzelfde impliceert als goedkeuren, lijkt het mij iig heel verkeerd om NIET te reageren. Je kan - zoals Jos al aangeeft - de brief ook rechtstreeks mailen naar de Canadese ambassade, als je via diezelfde site - www.gaia.be - naar de rubriek ' heet van de naald ' gaat. Daar kun je trouwens dezelfde gruwelijke foto zien, die ik gister in de krant zag.
Titel: Re:Protest zeehondenjacht
Bericht door: Cora Bora op 16-11-2003, 13:22:25
Ik heb die brief inmiddels via email verstuurd, dat kon ook, en dan komtie tenminste op zijn plaats.
ik ook... als je niks doet gebeurt er zeker niets..
Titel: Re: Protest zeehondenjacht
Bericht door: JOX op 19-11-2003, 16:00:20
"Canada breidt zeehondenjacht uit!
Dit jaar gaat de geschiedenis in als het jaar van het grootste bloedbad op het ijs sinds 1967: 350.000 jonge zeehonden van een paar weken oud mogen van de Canadese regering in de maanden maart tot en met mei worden gedood. Dit moet stoppen! Bont voor Dieren roept daarom iedereen op om te protesteren. Met het schrijven van een protestbrief naar de Canadese ambassade helpt u de zeehonden."

te lezen op de site van een van mijn favoriete dierenorganisaties bont voor dieren.nl

groet,
jox

DOEN!  ;)