Realitynet - Realitynet.org
Oudere seizoenen => Wie is de Mol? => De Mol Play4 2024 (Vlaanderen) => Topic gestart door: Hadewychisdemol op 31-03-2024, 19:31:18
-
Wordt de Doos van Pandora na 4 jaar eindelijk geopend?
Bespreek hier alles van de tweede aflevering!
-
'Dekselse doos'... Er zal iets in de deksel zitten zeker?
-
'Dekselse doos'... Er zal iets in de deksel zitten zeker?
Viel me ook gelijk op, sowieso iets met dat deksel. Vreemd dat die kandidaten die doos niet onderzoeken voor de rest... Of was daar de kans niet voor?
-
Fantastisch! ::bravo:: ::bravo::
Een van de allerbeste afleveringen ooit voor mij!
Leuk sfeertje in de groep ook nu.. :-X
-
Schitterende aflevering weer. Genieten! ::bravo::
-
Dit was toch wel een fantastische aflevering. ::bravo::
Viel me ook gelijk op, sowieso iets met dat deksel. Vreemd dat die kandidaten die doos niet onderzoeken voor de rest... Of was daar de kans niet voor?
Ah nee, de groepspot begon af te tellen. ::rofl::
-
Dit was toch wel een fantastische aflevering. ::bravo::
Ah nee, de groepspot begon af te tellen. ::rofl::
Ik bedoelde vooral daarna, als die toch al open staat ga ik echt nog wel op onderzoek ::vergroot::
-
Om het deksel te onderzoeken en de verstopte info te vinden moest en de doos open en je had een blacklight nodig. Deze zou dus echt nooit gevonden worden .
Verder vond ik dit voor het eerst in heel veel jaren geen prettige aflevering en dat ligt aan het groepsgebeuren. Niet normaal meer hoeveel er gevloekt werd en hoe fel ze tegen elkaar te keer gingen . Natuurlijk ontstaat er stress door de adrenaline van het spel, maar ik vind bij de ijsjes marta erg fel bezig en later bij de kaarsen zijn er ook een aantal ( oa bernard en karolien) die nul voor de groep spelen maar enkel hun idee willen doorvoeren.
Bij de doos is het inherent aan het spel en heb ik er persoonlijk wat minder problemen mee.
Mijn “onvrede” is puur oersoonlijk en betreft zeker niet de opdrachten want die vind ik wel tof
-
Viel me ook gelijk op, sowieso iets met dat deksel. Vreemd dat die kandidaten die doos niet onderzoeken voor de rest... Of was daar de kans niet voor?
Lijkt me dat je die info inderdaad had kunnen onderzoeken, ten koste van wat meer geld uit de groepspot. ;D
Persoonlijk zat ik me wel wat kapot te ergeren deze aflevering. Twee wel heel makkelijke opdrachten waarbij er niet eens een mol nodig was om ze te verstieren. (Als we dit bij de ander zeggen, dan hier ook.) En eentje waarbij je sowieso wel wist dat die doos open zou gaan.
Opdracht 1: Alle automerken fout raden zou al een straftijd van 35 minuten opleveren. Binnen 25 minuten ga je die opdracht nooit halen. Zelfs met 20 minuten minder hebben ze het niet gered.
Opdracht 2: Is inderdaad wat meer kantjeboord, maar het feit dat hier op het einde dat bord hing met de keuzes voor opdracht 3 was een voorbode waardoor ze het niet zouden gaan redden.
Opdracht 3: De mol kan hier achterover leunen en gewoon de boel zijn gang laten gaan.
De consequentie van de doos viel me ook wat tegen. Komt praktisch neer op gewoon een smak geld eruit. Gelukkig is het nog maar aflevering 2... Maar een heel prettige voorbode, gezien de verdubbelaars, is het niet. :-X
En dan de verdienste voor de opdracht 2000,- tegenover 8! jo... ahem... pasvragen. Dat is bij de overburen al een koopje, dus hier worden ze praktisch weggegeven.
Het is wel bijzonder om te zien hoe fel de groep dit jaar is tegenover elkaar. Er zit wel degelijk echte frustratie naar elkaar toe.
De opdrachten zelf zitten wel gewoon goed in elkaar, maar het is hoe ze de distrubitie geld vs. tijd vs. troeven nu hebben verschoven dat heel erg aan iets anders doet denken. >:D
-
Om het deksel te onderzoeken en de verstopte info te vinden moest en de doos open en je had een blacklight nodig. Deze zou dus echt nooit gevonden worden .
Ja klopt wel...
Jammer genoeg in vergelijking met Griekenland kon je wel echt er iets uitmaken mits wat doorzoeken, nu eigenlijk bijna onmogelijk.
-
Misschien zat er ook weer iets in het geheime vakje. Al geloof ik niet dat de kans er was dat (onopvallend) te onderzoeken.
-
Wat een fantastische aflevering weer zeg, niet normaal al die lagen in de opdrachten. En die blacklight op het laatst, inclusief het lachje van Gilles. ;D
De sfeer is gezet, I love it! >:D
Verder vond ik dit voor het eerst in heel veel jaren geen prettige aflevering en dat ligt aan het groepsgebeuren. Niet normaal meer hoeveel er gevloekt werd en hoe fel ze tegen elkaar te keer gingen . Natuurlijk ontstaat er stress door de adrenaline van het spel, maar ik vind bij de ijsjes marta erg fel bezig en later bij de kaarsen zijn er ook een aantal ( oa bernard en karolien) die nul voor de groep spelen maar enkel hun idee willen doorvoeren.
Ze zijn niet op een schoolreisje zoals WIDM. De Mol is hard, maar wel fair!
-
Ik snap dat ze niet zo snel iets nieuws aan die doos kunnen frezen of monteren, of hoe het dan ook heet, maar dekselse doos is wel echt een prima hint naar waar je moet zoeken, Als er dan ook daadwerkelijk iets met die deksel was. En niet alleen iets op die doos was geschreven met blacklight, al is dat wel weer een leuke knipoog naar een eerdere opdracht.
Ik moet wel zeggen:
"Alles komt terug." Is ook een uitspraak die bij mij nog een beetje nagalmt.
-
Ja die ‘alles komt terug’ doet mij ook afvragen: wie of wat nog meer?
-
Michiel Devlieger? :P
-
Haha er was wel een wet over vliegers... ::rofl::
-
Deze aflevering deed mij denken aan aflevering 5 van de Nederlandse "Wie is de Mol", waarin er ook heel veel geld uit de pot is gegaan, mede met dank aan Oud-Mol Dennis Weening, die een groot deel van het geld in de papierversnipperaar gooide. Hier was het alleen geen papierversnipperaar die ervoor zorgde dat er veel geld verloren is gegaan, maar de "Doos van Pandora". Senne en Michael konden de verleiding helaas niet weerstaan. Ze wilden per se de 8 pasvragen hebben die erin zaten met alle nare gevolgen van dien. Ze activeerden hiermee een teller die de groepspot deed slinken en die alleen door alle kandidaten tegelijk kon worden stopgezet. Gelukkig was dankzij hen dan nog niet de hele groepspot leeggeraakt. Dan hadden ze helemaal niks meer gehad!!!!! Desondanks was het een dramatische aflevering geweest, ook omdat de eerste twee opdrachten al niks hadden opgeleverd omdat ze beide keren buiten de tijd waren geraakt. Te laat op het strand en Senne te laat bevrijd.
-
Bizar dure actie, van Karolien en Philippe trouwens. Ze verspillen 10.000 euro(!) om meer kans op te maken op een voordeel, maar pakken dat voordeel als het voor hun neus ligt uiteindelijk niet.
-
"Alles komt terug." Is ook een uitspraak die bij mij nog een beetje nagalmt.
Mij ook. Gaan we dan na de dekselse doos uit Griekenland nu ook iets terug zien komen van Argentinië, Zuid Afrika, Vietnam etc?
Het zet in elk geval de groep meteen op scherp. En met die teruglopende groepspot: de mol weet het. Dus die zou in de positie van Lynn er helemaal niet over in zitten. Laat de kandidaten maar voor Pandora spelen, als mol lach je het laatste. Gewoon lekker slapen, die doos was toch wel open gegaan.
En ja de tegenstelling pasvragen vs geld is en blijft een vals dilemma. Geen rasechte kandidaat die zoiets laat liggen. Dus de pot zou altijd al geplunderd worden. Vaak gehoord minpunt in NL, dan ook hier.
Tegelijkertijd vond ik de eerste proef en tweede proef weer als vanouds des mols. De klassieke parkeerpuzzel en Bernard met Daccia das Italiaans. Porsche qua logo heeft wel iets van een Ferrari paard weg in het klein. Maar Maserati dan weer niet herkennen als Italiaans kom aan..
Complimenten voor de crew om erop te komen kandidaten met mijnhelmen op vs ventilatoren te laten strijden. Hoe kom je er toch op. Het heeft een komische noot zoals met de echte caraoke. Maar ook leuk gevonden met die sprinkler installatie. Kun je zeggen de opdracht is gedoemd te mislukken dus waarom verdubbelen Bernard. En toch had het prima bij tijds gelukt. 4 min in het rood door te veel geklungel had voorkomen kunnen worden door Senne vaker te betrekken.
-
Omygod wat een topaflevering weer! Ik kan bijna niet geloven dat de kandidaten de doos zélf niet van naderbij onderzocht (zouden) hebben; ik ga er toch van uit dat de meesten het seizoen in Griekenland hebben gezien én gezien de doos eerder aangekondigd was, is het ongetwijfeld besproken! Ik vraag me af of er niemand na de nachtelijke chaos is terug geslopen om de doos rustig te inspecteren—dat zou ik 100% gedaan hebben! Zou het kunnen dat Coco dit bedacht heeft, en daarom all in is durven gaan in aflevering 2?!
-
Fantastisch! ::bravo:: ::bravo::
Een van de allerbeste afleveringen ooit voor mij!
Leuk sfeertje in de groep ook nu.. :-X
Vond het ook wel een van de beste afleveringen tot nu toe! Het land is ook zo prachtig.
Heel veel spanning, maar ook genoeg grappige momentjes tussendoor. Ben benieuwd of het openen van de doos er voor zorgt dat de groep nu meer samen gaat werken of juist nog meer strijd gaat brengen.
-
Wat een geweldige aflevering! Waar ik vooral van sta te kijken is dat ze er na 9 jaar op rij nog steeds in slagen om originele opdrachten te verzinnen. Waar ik vorige week soms wat commentaar las over dat bepaalde aspecten van vorige opdrachten duidelijk terugkwamen, wat uiteraard ook zo is en vaak onvermijdelijk is, verzinnen ze nu opnieuw 2 totaal originele opdrachten die mij niet doen denken aan iets wat ik al eerder gezien heb.
Ik snap zeker dat er mensen zijn die het moeilijk hebben dat er voordelen zoals pasvragen tegenover geld wordt gezet, maar ik vind dat ze sinds vorig jaar echt wel iets hebben gedaan met de kritiek die al een tijdje werd gegeven. Vorig seizoen al zagen we dat er vaak negatieve gevolgen gekoppeld waren aan een voordeel of hebzucht en dat lijkt zich ook nu door te trekken. Ok €2000 lijkt niet veel in vergelijking met 2 pasvragen, maar je moet meerdere dingen in rekening nemen. Zo moeten ze de beslissing in duo maken en weten ze niet wat de gevolgen zijn die eraan vasthangen. De "dekselse doos" vond ik trouwens wel een goede tip, in tegenstelling tot wat sommigen hier doen uitschijnen, de naam van de mol stond toch effectief op het deksel van de doos. Als je iets beter de omgeving rond de doos onderzoekt als kandidaat had je perfect die blacklightlamp kunnen vinden onder dat tafeltje. Daarnaast is het natuurlijk maar de vraag of we wel willen dat een kandidaat zo vroeg in het spel al zekerheid heeft over de mol.
Die "alles komt terug" blijft ook bij mij nog wat nazinderen. Benieuwd of er ook effectief nog twists of andere dingen uit eerdere seizoenen zullen opduiken. Deze vond ik alvast geslaagd. Geniaal ook dat verhaal over hoe de doos zogezegd van Griekenland naar Sicilië is gereisd.
-
Wat een briljante aflevering weer!! Al verbaasde ik me over het feit dat Senne & Michael die kist niet eerst verder onderzochten.. "alles komt terug." Het was duidelijk dat de naam van de mol wederom te ontdekken was binnen de kist. Mede hierdoor komen de twee hoog op mijn verdenkingslijstje te staan.
-
Wat een briljante aflevering weer!! Al verbaasde ik me over het feit dat Senne & Michael die kist niet eerst verder onderzochten.. "alles komt terug." Het was duidelijk dat de naam van de mol wederom te ontdekken was binnen de kist. Mede hierdoor komen de twee hoog op mijn verdenkingslijstje te staan.
Waren in de ban van de vrijstelling, kinderlijk blij. Michaël meteen iedereen gaan wakker maken en dacht eerst aan de groepspot ipv kijken wie de mol zou zijn, lijkt me net heel kandidaats.
-
Stand na aflevering 2...
1. Senne - 5
2. Stéphanie - 4.5
3. Charlotte - 4,5
______________
4. Bernard - 3
5. Marta 'Coco' - 3
6. Michaël - 3
______________
7. Lynn - 1,5
8. Philippe - 0
Voorlopig spreid ik bij Stéphanie, Charlotte & Senne.
Bernard en Coco hou ik nog even in het oog.
-
Misschien wel een van de beste afleveringen ooit ::oink::
Snap nog steeds niet hoe ze elk jaar het niveau nog hoger tillen.
Senne heel verdacht. Zogenaamd “douchen” + tijdrekken om ze de oprdacht niet te halen, om vervolgens een sleutelpositie te hebben bij doos van pandora om 3k uit de pot te halen.
Typisch zon bedachte molactie die je bij de Belgische mol vaker hebt
-
Senne heel verdacht. Zogenaamd “douchen” + tijdrekken om ze de oprdacht niet te halen, om vervolgens een sleutelpositie te hebben bij doos van pandora om 3k uit de pot te halen.
De doos had de Mol op elke positie (edit: o nee, niet op de laatste) kunnen openen als dit nog niet eerder gedaan was. Misschien dat het leuker is als de Mol de doos opent maar ik verwacht eerder dat de Mol het liever door een ander laat doen om zelf onverdacht te blijven.
-
Heeft senne de sleutelpositie bij de doos? Ik denk dat een mol hier teveel aandacht op zichzelf richt door de doos te openen. Er zitten genoeg deelnemers in deze groep die gaan voor die pasvragen , zodat de mol niet zelf zijn handen moet branden.
Waarom ligt lynn apart zo ver weg ?
Gelooft iemand bernard die zegt de doos niet te openen, of marta
-
Wauw wat een aflevering! Fantastisch! Ik kom later nog wel terug met bevindingen, nu nog even nagenieten ::tandpastasmiley::
-
Om het deksel te onderzoeken en de verstopte info te vinden moest en de doos open en je had een blacklight nodig. Deze zou dus echt nooit gevonden worden .
Verder vond ik dit voor het eerst in heel veel jaren geen prettige aflevering en dat ligt aan het groepsgebeuren. Niet normaal meer hoeveel er gevloekt werd en hoe fel ze tegen elkaar te keer gingen . Natuurlijk ontstaat er stress door de adrenaline van het spel, maar ik vind bij de ijsjes marta erg fel bezig en later bij de kaarsen zijn er ook een aantal ( oa bernard en karolien) die nul voor de groep spelen maar enkel hun idee willen doorvoeren.
Bij de doos is het inherent aan het spel en heb ik er persoonlijk wat minder problemen mee.
Mijn “onvrede” is puur oersoonlijk en betreft zeker niet de opdrachten want die vind ik wel tof
Ik vond dat juist één van de - zeer vele - ijzersterke punten van deze aflevering. De Mol is immers ooit bedoeld als realityprogramma, en in het echte leven, of dat nou in familieverband of op kantoor of tussen forummers is, krijgen mensen conflicten - zeker in een spelsituatie waarin heel veel geld op het spel staat, er een onbekende verrader is en men bovendien elk moment eruit kan vliegen. Bij De Mol krijg ik het gevoel dat er écht iets op het spel staat, en dat de kandidaten zich daar ook zozeer van bewust zijn dat ze daar ook helemaal in opgaan. Bovendien besteedt het programma ook ruim voldoende aandacht aan de veel gemoedelijker momenten, zowel tijdens de opdrachten als tussendoor.
-
Ik vond dat juist één van de - zeer vele - ijzersterke punten van deze aflevering. De Mol is immers ooit bedoeld als realityprogramma, en in het echte leven, of dat nou in familieverband of op kantoor of tussen forummers is, krijgen mensen conflicten - zeker in een spelsituatie waarin heel veel geld op het spel staat, er een onbekende verrader is en men bovendien elk moment eruit kan vliegen. Bij De Mol krijg ik het gevoel dat er écht iets op het spel staat, en dat de kandidaten zich daar ook zozeer van bewust zijn dat ze daar ook helemaal in opgaan. Bovendien besteedt het programma ook ruim voldoende aandacht aan de veel gemoedelijker momenten, zowel tijdens de opdrachten als tussendoor.
Als je de Behind the Scenes terugkijkt zie je ze ook weer lachen met elkaar. Het is een harde, eerlijke maar vooral fanatieke groep.
-
Ik vond dat juist één van de - zeer vele - ijzersterke punten van deze aflevering. De Mol is immers ooit bedoeld als realityprogramma, en in het echte leven, of dat nou in familieverband of op kantoor of tussen forummers is, krijgen mensen conflicten - zeker in een spelsituatie waarin heel veel geld op het spel staat, er een onbekende verrader is en men bovendien elk moment eruit kan vliegen. Bij De Mol krijg ik het gevoel dat er écht iets op het spel staat, en dat de kandidaten zich daar ook zozeer van bewust zijn dat ze daar ook helemaal in opgaan. Bovendien besteedt het programma ook ruim voldoende aandacht aan de veel gemoedelijker momenten, zowel tijdens de opdrachten als tussendoor.
Helemaal mee eens. Het is geen Vlaanderen Vakantieland ;)
Ik vond het ook weer een heerlijke aflevering ::ok::
-
Dat is ook wat ik al meldde dat in de behind the scenes te zien was dat het dan wel een relaxte sfeer is .
Nogmaals ik begrijp dat het uit intensiteit en speladrenaline kwam, maar persoonlijk vond ik sommige opmerkingen in deze afleveringen wat te fel.
Intensiteit, hardheid, hier en daar gevloek als iets niet gaat ( remember de vloekende priester ) niks mis mee. Maar misschien was ik gisteren wat emotioneel in disbalans, ik had het lastig met wat gedragingen in de aflevering, maar dat was niet meer dan het was een persoonlijke bevinding en zoals gezegd het doet niets af aan de opdrachten of de film die de mol is .
-
Heel leuke aflevering!
Wel een rare keuze van Bernard om de verdubbelaars te geven aan de persoon die in het vorige spel nog als minst betrouwbaar werd beschouwd. Als je er zeker wil van zijn dat de verdubbelaars meegaan naar de volgende aflevering, dan geef je ze toch aan iemand die 4 pasvragen heeft?
Ik kijk uit naar nog meer van dit!
-
Tegelijkertijd vond ik de eerste proef en tweede proef weer als vanouds des mols. De klassieke parkeerpuzzel en Bernard met Daccia das Italiaans. Porsche qua logo heeft wel iets van een Ferrari paard weg in het klein. Maar Maserati dan weer niet herkennen als Italiaans kom aan..
Goh, die logo's... Maserati herkende ik toevallig wel, maar Porsche had ik dan weer niet wat anderen mogelijk wel heel makkelijk vonden. Kan zeker een molactie geweest zijn in die opdracht, maar ik schrijf niemand af op het niet kunnen plaatsen van een logo zonder de naam er in. Als dat laatste er bij had gestaan, was het een ander verhaal.
-
Ik vond dat juist één van de - zeer vele - ijzersterke punten van deze aflevering. De Mol is immers ooit bedoeld als realityprogramma, en in het echte leven, of dat nou in familieverband of op kantoor of tussen forummers is, krijgen mensen conflicten - zeker in een spelsituatie waarin heel veel geld op het spel staat, er een onbekende verrader is en men bovendien elk moment eruit kan vliegen. Bij De Mol krijg ik het gevoel dat er écht iets op het spel staat, en dat de kandidaten zich daar ook zozeer van bewust zijn dat ze daar ook helemaal in opgaan. Bovendien besteedt het programma ook ruim voldoende aandacht aan de veel gemoedelijker momenten, zowel tijdens de opdrachten als tussendoor.
Ik ben het ook wel eens met Tarbozan, het gevloek en de onderlinge verwijten waren voor mij ook net té. Ik ergerde me heel erg aan Coco hier. Vind het heerlijk als de groep fanatiek is en zich helemaal smijt, maar nu is het even onaangenaam competitief voor mij.
Ik ben ook wel heel erg conflict-avers, dus het ben er vermoedelijk iets gevoeliger aan dan anderen :)
-
::respect:: Wat een aflevering weer ! ::confettie:: Het italiaanse ijs, het verkeer, de kaarsen en ventilatoren, echt bijzonder fijne Mol televisie. Heel erg tof bijvoorbeeld om halverwege de parkeeropdracht de mogelijke oplossing grafisch voorgeschoteld te krijgen, maar ook de rauwe emoties van de kandidaten tijdens een opdracht mee te krijgen, de Vlaamse verwensing & veronschuldiging.... - gewoon: hoe men met elkaar omgaat, met zoveel respect, vind ik persoonlijk een verademing- .
De doos van Pandora vind ik geloof ik tot nu toe de enige meest zuivere mollige mooie manier van de pot leegtrekken.
Men is dubbel en dwars gewaarschuwd, openen heeft nare gevolgen, heerlijk.
Wat een supermooi programma tot nu toe.
-
Fijne aflevering. Eens met Michmol.
-
::respect:: Wat een aflevering weer ! ::confettie:: Het italiaanse ijs, het verkeer, de kaarsen en ventilatoren, echt bijzonder fijne Mol televisie.
Dit is wat de Belgische variant zo bijzonder maakt. Gebruik maken van natuurlijke processen om opdrachten te 'begrenzen'. Ijs wat smelt, kaarsen die uitgaan door luchtstromen. Zo hadden ze in Griekenland een opdracht die begrensd werd door hartslagen. Je moet maar op het idee komen.
-
Met de creatives in het Mol team zit het wel goed ::bravo:: Fantastisch ook om in Behind the Scenes te zien hoe die chemie is; gewoon lekker Gilles in de zeik nemen, en andersom, heerlijk. En ondertussen 24/7 topprestatie leveren.
-
Heel leuke aflevering!
Wel een rare keuze van Bernard om de verdubbelaars te geven aan de persoon die in het vorige spel nog als minst betrouwbaar werd beschouwd. Als je er zeker wil van zijn dat de verdubbelaars meegaan naar de volgende aflevering, dan geef je ze toch aan iemand die 4 pasvragen heeft?
Ik kijk uit naar nog meer van dit!
Met dat laatste ben ik het eens, maar het lijkt mij een misverstand dat Lynn als minst betrouwbaar werd beschouwd. Het ging om kans hebben op persoonlijk voordeel, waarbij nog helemaal niets bekend was over wat dat inhield en welke consequenties daarbij hoorden. Ik denk juist dat Lynn als heel betrouwbaar wordt gezien en dat zij op die 0 % is beland omdat zij te kennen heeft gegeven niet voor persoonlijk voordeel te willen gaan. Bij de filmpjes heeft ze ook zo gespeeld immers.
Ik zou trouwens als kandidaat juist een molverdachte voordeel gunnen, daar heb je zelf het minste last van, die gaat toch altijd door.
-
Bij de filmpjes heeft ze ook zo gespeeld immers.
Maar dat weten de kandidaten niet.
-
Maar dat weten de kandidaten niet.
Ik dacht dat ze gezegd had?
-
Ik dacht dat ze gezegd had?
Dat heeft ze inderdaad gezegd, naast dat ze ook duidelijk aangegeven heeft nooit voor persoonlijke voordelen te willen gaan. Het was ook mijn gedacht dat ze daarom helemaal vanonder was beland op dat bord.
-
Met dat laatste ben ik het eens, maar het lijkt mij een misverstand dat Lynn als minst betrouwbaar werd beschouwd. Het ging om kans hebben op persoonlijk voordeel, waarbij nog helemaal niets bekend was over wat dat inhield en welke consequenties daarbij hoorden. Ik denk juist dat Lynn als heel betrouwbaar wordt gezien en dat zij op die 0 % is beland omdat zij te kennen heeft gegeven niet voor persoonlijk voordeel te willen gaan. Bij de filmpjes heeft ze ook zo gespeeld immers.
Ik zou trouwens als kandidaat juist een molverdachte voordeel gunnen, daar heb je zelf het minste last van, die gaat toch altijd door.
Juist hierom is het toch een hele molse keuze van bijvoorbeeld Philippe om Lynn onderaan te zetten (omdat Karolien al naar huis is).
Als ik boven in die toren had gestaan als kandidaat zijnde had ik Lynn sowieso op 75% gezet. Als je inschat dat iemand een persoonlijk voordeel waarschijnlijk toch niet pakt, wil je die juist meer kans geven op een persoonlijk voordeel.
Daarnaast vond ik uit de montage blijken dat Lynn 'per ongeluk' onderaan was gekomen, maar dat geloof ik niet zo.
EDIT: Ook vind ik het ook toevallig dat Philippe uiteindelijk als laatste Berlusconi aanwees om aan te steken. Dit ruikt toch steving naar voorkennis om zo bovenin de toren te raken, en zo de volgorde voor de Doos van Pandora in handen te hebben. ::vergroot::
-
Ik vond de Mol biecht nog al opvallend. Waar bij de mol hoopt dat de verdubbelaars er vanavond uit gaan en Gilles zegt:
“Maar je weet, we gaan je nooit op voorhand vertellen wie de volgende afvaller is.”
Naar mijn mening is dit een opmerking van Gilles die alleen van toepassing is op Bernard.
Hij is de enige die beslist naar wie de verdubbelaars gaan.
Al zouden ze de mol wel informeren wie de afvaller was, hij zou er niets aan hebben als hij zelf de verdubbelaars niet had. Hij kan de keuze van iemand anders toch niet meer beïnvloeden tijdens de executie.
In het geval de mol de verdubbelaars NIET zou hebben zou Gilles toch niet deze opmerking maken? Dat zou helemaal nergens op slaan.
-
Ik vond 'vanavond gaan de verdubbelaars naar iemand anders' ook al erg klinken alsof de mol ze nu had, maar vind t in dat geval wel héél nadrukkelijk voorbij komen.
-
Dat is een regel die benadrukt wordt: de mol krijgt niet te horen wie de afvaller is.
Voor ons als kijker mooi verpakt in een dagboek. Meer is het niet.
-
Ik werd zó vrolijk van deze aflevering. Wat zat het ont-zet-tend goed in elkaar weer, het is echt magistrale tv. Die gevangenisopdracht was zo prachtig gedaan, die ijsjesopdracht in essentie zó simpel, maar met zoveel grappige lagen. De editing blijft ook van wereldniveau. En de straf bij de doos van Pandora was, vond ik, briljant: moet je meteen de groep onder ogen komen als degenen die toch de verleiding niet konden weerstaan - echt heel goed gedaan.
Had ik al gezegd dat het goed was? Ja hè?
-
Ik vond de Mol biecht nog al opvallend. Waar bij de mol hoopt dat de verdubbelaars er vanavond uit gaan en Gilles zegt:
“Maar je weet, we gaan je nooit op voorhand vertellen wie de volgende afvaller is.”
Naar mijn mening is dit een opmerking van Gilles die alleen van toepassing is op Bernard.
Hij is de enige die beslist naar wie de verdubbelaars gaan.
Al zouden ze de mol wel informeren wie de afvaller was, hij zou er niets aan hebben als hij zelf de verdubbelaars niet had. Hij kan de keuze van iemand anders toch niet meer beïnvloeden tijdens de executie.
In het geval de mol de verdubbelaars NIET zou hebben zou Gilles toch niet deze opmerking maken? Dat zou helemaal nergens op slaan.
Het doel van dat gesprek was denk ik ook om de kijker te informeren. We weten nu dat de mol niet wordt geïnformeerd over de volgende afvaller en dus heeft daarover speculeren voor ons geen zin. De mol kan hoogstens ruim voor de elimitatie een gesprek initiëren om als groep iets af te spreken over het doorgeven van de verdubbelaars. Dat heeft later pas nut voor de mol denk ik, zodra mensen stoppen met spreiden. Ook zijn wij er weer even aan herinnerd hoe het ook alweer zat met die verdubbelaars. Ik zoek er niets achter in ieder geval.
-
Als je je voorstelt dat het gesprek tussen Gilles en Bernard is, en hij de verdubbelaars gaat weggeven, klinkt het opeens heel logisch.
Vrije vertaling: Bernard: "...zou helemaal mooi zijn als ik ze aan de afvaller kon geven" Gilles "ja maar je weet dat wij nooit op voorhand zeggen wie de volgende afvaller is"... Ik denk dat dat is wat Lunatic1985 bedoelt.
Maar de Mol kan het in mijn ogen net zo goed over Bernard hebben, als in: "ik hoop dat hij ze aan de afvaller gaat geven, zou helemaal mooi zijn" -"Ja maar je weet dat wij op voorhand nooit vertellen wie de volgende afvaller is..."
-
Ik vond het echt een fantastische aflevering. Geweldige opdrachten met de ijsjes en daarna de kaarsen. Echt knap hoe ze steeds weer nieuwe dingen proberen te verzinnen.
De doos van pandora ook echt heel gaaf. Heel benieuwd hoe het nu verder gaat met de groepsdynamiek.
-
Ben opzich wel benieuwd wat t voor de groepsdynamiek doet dat degene die niét voor zichzelf koos er uit is gevlogen.
Da's een beetje het omgekeerde effect van de actie met Toos en Lieselot (?) vorig jaar.
-
Heel leuke aflevering! De kaarsen met de ventilatoren waren hilarisch. ::tandpastasmiley:: Het effect van het openen van de Doos van Pandora viel me dan weer een beetje tegen. Vooral omdat er al jaren (buiten het programma om) zo'n hype omheen is. :-X Ik ben benieuwd of dit het echt was, of dat er misschien nog een extra effect komt in de volgende afleveringen.
-
Het effect van het openen van de Doos van Pandora viel me dan weer een beetje tegen. Vooral omdat er al jaren (buiten het programma om) zo'n hype omheen is. :-X Ik ben benieuwd of dit het echt was, of dat er misschien nog een extra effect komt in de volgende afleveringen.
Dat er zo'n hype omheen is is de verantwoordelijkheid van degenen die er een hype van maken.
Wat had je dan anders verwacht. Dat de kandidaten die de doos open maken dood neervallen? Dat ze onmiddelijk naar huis moeten? Dat ze allebei 5 strafpunten krijgen bij de test? Als er tegenover een individueel voordeel, in dit geval 4 pasvragen elk, ook een individueel nadeel staat als consekwentie, dan is het geen individueel voordeel meer. Dat kan dus niet. Het enige wat er tegenover kan staan is een nadeel voor de groep. En dan kom je al heel snel uit bij de groepspot. De makers weten echt wel wat ze doen en aan vindingrijkheid ontbreekt het hen echt niet.
-
En is het dit hetzelfde nadeel als er oorspronkelijk aan hing? Ik vind het een leuke twist, maar het woord hype zou ik er nooit voor gebruiken
-
Dat moet haast wel volgens mij. Als je zoiets bedenkt en het komt er niet uit omdat, tegen alle verwachtingen in, niemand die doos openmaakt, dan wil je dit idee toch nog een keer gebruiken? Juist omdat het zo geniaal is: het ongemak dat ze meteen met de billen bloot moeten. Ik zou alleen al pissed zijn dat ik wakker werd gemaakt voor niets, laat staan om nog te redden wat er te redden is.
-
Iets als ‘deze week moeten er 2 mensen naar huis’ was ook n prima consequentie geweest die de groep op scherp had gezet.
Maar vond dit zo s nachts inclusief tegelijk alle anderen onder ogen komen prima werken
-
Wat had je dan anders verwacht. Dat de kandidaten die de doos open maken dood neervallen?
::rofl:: ::rofl::
-
En is het dit hetzelfde nadeel als er oorspronkelijk aan hing? Ik vind het een leuke twist, maar het woord hype zou ik er nooit voor gebruiken
Ik denk het niet. De pot was dat jaar gestart met -10200, na aflevering 1 stond de pot nog in min.
Ik weet niet meer of/en hoeveel er verdiend werd bij de trappen opdracht, maar de Griekse bruiloft (2de opdracht/afl.2) liep mis. Waarschijnlijk zaten ze daar met een net positief saldo.
-
Niet alles ging goed op de trouw maar er werd wel wat geld verdiend. De pot stond na die opdracht op maar liefst €300. Zelfs als de doos pas na die opdracht was geopend was er dus niet veel geld om te verdwijnen. Of ze hadden weer terug de min in kunnen gaan. Ik weet niet of ik dat heel sterk had gevonden voor de tweede aflevering op rij.
Overigens was het destijds wel iets waar de Mol naar uitkeek, dat zei ze in het dagboek. Dat past er dan wel weer bij.
-
Wat had je dan anders verwacht. Dat de kandidaten die de doos open maken dood neervallen?
Nee, dat ze in vampiers zouden veranderen en de rest van de groep zouden gaan bijten. ::tandpastasmiley::
Kijk, ik kreeg uit interviews met de makers het idee dat het "nare gevolg" een vrij specifiek nieuw idee was, waar ze zelf zo blij mee waren dat ze het expliciet in de koelkast zetten om nog een keer te gebruiken. "Geld uit de pot" is voor mij toch een vrij generiek element, dat we door de jaren heen wel bij meerdere opdrachten als consequentie hebben gezien. De aankleding was zeker goed en ook wel nieuw (met de aftellende pot en het touchscreen), dus misschien is dat waar de makers zo mee in hun nopjes waren. Maar ik had dus meer iets verwacht dat op een onverwachte manier invloed op het spel zou hebben ipv de pot.
-
Niet alles ging goed op de trouw maar er werd wel wat geld verdiend. De pot stond na die opdracht op maar liefst €300. Zelfs als de doos pas na die opdracht was geopend was er dus niet veel geld om te verdwijnen. Of ze hadden weer terug de min in kunnen gaan. Ik weet niet of ik dat heel sterk had gevonden voor de tweede aflevering op rij.
Overigens was het destijds wel iets waar de Mol naar uitkeek, dat zei ze in het dagboek. Dat past er dan wel weer bij.
Dank je, ik wist het niet meer zo helder, maar wel dat er niet veel in die pot zat.
-
Eigenlijk was die opdracht met 'de doos' ook wezenlijk anders. Ze konden voorkomen dat de doos werd geopend door tussen 4 en 6 de wacht te houden, wat ook gebeurde. Ook was het nu veel duidelijker wat er in de doos zat: effectief 2 vrijstellingen. In Griekenland zat de naam van de mol in de doos. Iedereen snapt wel dat hier een addertje onder het gras zit, want ze gaan die naam echt niet weggeven.
-
Misschien wel de beste aflevering ooit ::bravo::
-
Misschien wel de beste aflevering ooit ::bravo::
Gisteravond nog weer teruggeken en dit is geen misschien meer. ::rofl::
-
Wat een briljante aflevering weer!! Al verbaasde ik me over het feit dat Senne & Michael die kist niet eerst verder onderzochten.. "alles komt terug." Het was duidelijk dat de naam van de mol wederom te ontdekken was binnen de kist. Mede hierdoor komen de twee hoog op mijn verdenkingslijstje te staan.
Ik twijfelde voor de afl. tussen Senne en Charlotte als mol. Maar dit gaf voor mij de doorslag. Alleen als gevangene had je (met zekerheid) invloed over de volgorde mbt. de mogelijkheid om de doos te openen. Want de mol wilde niet alleen de kist openen, maar dit ook zo snel mogelijk om te voorkomen dat iemand zijn identiteit zou ontdekken...
-
De torenopdracht was ook voor mij de reden om altijd bij Senne te blijven. Ook als de Michaëltwijfels toesloegen.