Realitynet - Realitynet.org

Oudere seizoenen => Online spellen => Z4p! => Topic gestart door: monkeysuncle op 14-03-2022, 11:14:09

Titel: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: monkeysuncle op 14-03-2022, 11:14:09
Iemand heeft mijn tweelingbroer vermoord! In zijn eigen villa notabene!

Gelukkig is er altijd Sherlock. Die weet de oplossing natuurlijk al.

(https://s7.gifyu.com/images/Sherlock-JW.gif) (https://gifyu.com/image/SMOv0)

Maar Sherlock vindt ook dat jullie, detectives van Scotland Yard, moeten laten zien dat je wat kan. Hij heeft niet veel hoop, dus verras hem!

Jullie hebben allemaal aanwijzingen om deze moord op te lossen in dit spel gebaseerd op Awkward Guests (https://boardgamegeek.com/boardgame/188866/awkward-guests). Die kunnen jullie met elkaar delen, maar onderhandel daar goed over! Laat zien dat jullie de moordzaak tot een goed einde kunnen brengen. Wie heeft het gedaan? Wat is het moordwapen? Wat is het motief?

We spelen een "medium" zaak, dat betekent dat er alleen een moordenaar is en geen medeplichtige.

Jullie maken ook gebruik van een kaart van de villa.

(https://i.ibb.co/nzPWTPk/plattegrond.png) (https://ibb.co/J53hN3k)

Op deze kaart staat de studeerkamer centraal, dat is de "scene of the crime". Daarnaast zijn er vier startlocaties (biljartkamer, vestibule, woonkamer, bibliotheek) waar alle verdachten beweren te zijn geweest ten tijde van de moord. En in alle locaties behalve de studeerkamer liggen mogelijke moordwapens.

De pijlen geven aan wat een mogelijke route kan zijn geweest. Je kunt alleen van de ene kamer naar de andere kamer komen via een pijl, dus je kunt niet van de keuken naar de bibliotheek zonder via de schuur of de woonkamer te gaan. De studeerkamer kun je wel in en niet uit.

De moordenaar

De moordenaar moet vanuit de locatie waar hij/zij/hen beweert gestart te zijn naar de studeerkamer kunnen komen.
De moordenaar moet door de locatie zijn gekomen waar het moordwapen ligt op weg naar de studeerkamer.
De moordenaar mag daarbij door alle ruimtes gaan waar anderen staan, dat heeft geen invloed.

De mogelijke verdachten zijn:

(https://i.ibb.co/5WG9Z8w/charles-magnussen.jpg)
CHARLES AUGUSTUS MAGNUSSEN

(https://i.ibb.co/zQDY79k/culverton-smith.jpg)
CULVERTON SMITH

(https://i.ibb.co/Tk3t37D/eurus-holmes.jpg)
EURUS HOLMES

(https://i.ibb.co/5WftKbR/irene-adler.jpg)
IRENE ADLER

(https://i.ibb.co/yk04XnS/jim-moriarty.png)
JIM MORIARTY

(https://i.ibb.co/JFwjFTz/donovan-anderson.jpg)
SALLY DONOVAN & PHILIP ANDERSON
Let op! Dit zijn twee personen die als 1 bewegen en als 1 de moordenaar kunnen zijn. Maar Mrs Hudson (zie onder) ziet ze als twee personen.

Het moordwapen

Bij elk wapen horen twee sporen die dit wapen achter laat. Het moordwapen laat altijd beide sporen achter. Dat betekent dat wanneer een bepaald spoor niet gevonden wordt, dit een aantal moordwapens uitsluit.

(https://i.ibb.co/KGxcNq3/Sporen.png)

Alle wapens liggen in locaties, de moordenaar moet deze dus gepakt kunnen hebben.

(https://i.ibb.co/wLnL136/wapens.png) (https://ibb.co/xsnsQP5)

Het motief

Niemand vond mijn tweelingbroer echt aardig en men wilde hem ook graag dood. Alle verdachten hebben drie mogelijke motieven, die ook weer in bepaalde categorieën vallen.
Het motief van de moordenaar moet drie keer benoemd worden om het uiteindelijke motief te zijn, maar het kan best zijn dat van andere verdachten motieven ook drie keer benoemd worden. Dat maakt ze niet automatisch de moordenaar.

(https://i.ibb.co/hYQYBc1/verdachten.png) (https://ibb.co/2ZVZvSY)
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: monkeysuncle op 14-03-2022, 13:33:54
De regels

Hoofdregel: Je mag níet communiceren over de inhoud van het spel! Niet over je kaarten, over welke gokken je al hebt gedaan, over welke aanwijzingen je al hebt verwerkt.

Je hebt een hand met aanwijzingen op handen, je begint met 6 kaarten. Deze aanwijzingen hebben een waarde van 1, 2 of 3 en op de kaarten staan ook verdachten en kamers. Twee voorbeelden:

(https://i.ibb.co/rtcy1CP/voorbeeld-kaart.png)

(https://i.ibb.co/zVWCxxq/voorbeeld-kaart-2.png)

Start van een ronde

Wanneer het jouw beurt is, dan vraag je om aanwijzingen omtrent verdachten en kamers. Je noemt óf 2 verdachten, óf 2 kamers, óf 1 verdachte en 1 kamer. Dus bijvoorbeeld "Ik wil aanwijzingen over Robbie en de bordspelkamer."

Dan is het aan de andere spelers om aan te geven of ze een aanbod doen met kaarten die 1 van beide of beide gevraagde zaken daarop hebben staan. Zij geven daarbij aan wat de waarde is van die aanbieding.

Jij kiest vervolgens 1 of meerdere van de aanbiedingen uit en levert daar kaarten uit je eigen hand voor in voor ook minstens de waarde van de aanbieding. Op jouw ruilkaarten hoeven de twee gekozen zaken niet te staan, maar het mag wel.

Als er helemaal niemand een aanbieding doet, dan trek je 3 kaarten van de stapel.

Daarna mag de volgende speler.

Einde van een ronde en eventueel einde van het spel

Wanneer iedereen een keer is geweest (een aanbieding heeft gedaan en afgehandeld) mag iedereen ervoor kiezen om een oplossing door te geven. Die oplossing bestaat uit de wie, waarmee, waarom antwoorden.

Wanneer je dit goed hebt, dan ben je klaar. Degene die het eerste klaar is krijgt 5ZP, de nummer 2 3ZP en dan vervolgens 2, 1 en 0ZP.
Wanneer je dit fout hebt, dan mag je de volgende ronde niet raden.

Wanneer je klaar bent gaan al jouw overgebleven kaarten terug in de stapel.

Vervolgens legt iedereen kaarten weg tot er 3 overblijven en daarna krijgt elke deelnemer 3 nieuwe kaarten van de stapel. Wanneer de stapel leeg is, dan wordt deze opnieuw geschud.

De volgende startspeler wordt de speler rechts van de vorige startspeler => in dit geval dus Bjorn.

Soorten aanwijzingen - Sherlock's vrienden

Hieronder worden de verschillende mogelijke kaarten opgesomd, met tussen haakjes het aantal

(https://i.ibb.co/NsGgjv7/lestrade.jpg)
GREG LESTRADE - de sullige Scotland Yard inspecteur die vaak belachelijk wordt gemaakt door Sherlock, maar die zelf een rotsvast vertrouwen heeft in SH

Lestrade-1 (3): Uit onderzoek blijkt dat het motief van de moord geen XXX motief is => je kunt 3 motieven wegstrepen, de namen van de bewuste verdachten staan op de kaart
Lestrade-2 (1): Uit onderzoek blijkt dat het motief van de moord niet XXX is => je kunt 1 motief wegstrepen bij 1 specifieke verdachte, die staat op de kaart
Lestrade-3 (2): Uit onderzoek blijkt dat het motief van de moord mogelijk XXX is => je kunt 1 vinkje zetten bij het bewuste motief, de verdachte die daarbij hoort staat op de kaart
Lestrade-4 (1): Uit onderzoek blijkt dat het moordwapen niet XXX is => je kunt 1 specifiek moordwapen wegstrepen, de locatie van dat moordwapen staat op de kaart

(https://i.ibb.co/4FtJcFD/molly-hooper.jpg)
MOLLY HOOPER - lijkschouwster met een zwak voor Sherlock. Bij Molly staat altijd alleen de studeerkamer op de kaart

Molly-1 (3): Uit autopsie blijkt dat XXX niet het moordwapen is => je kunt 4 moordwapens wegstrepen in categorie XXX
Molly-2 (3): Uit autopsie blijkt dat er geen sprake is van XXX => je kunt 4 moordwapens wegstrepen die XXX als symbool hebben

(https://i.ibb.co/v4XyjTB/mrs-hudson.jpg)
MRS HUDSON - eigenaresse van 221B Baker Street, ziet alles

Hudson-1 (2): Er was/waren tijdens de moord XXX gasten in YYY => XXX is "geen, 1, 2, 3 of meer dan 3", YYY is 1 van de startlocaties, deze staat ook op de kaart.
Hudson-2 (2): XXX en YYY zijn niet door ZZZ gegaan. Dit betekent dat wanneer het moordwapen uit locatie ZZZ komt, dan zijn XXX en YYY niet de moordenaar.
Hudson-3 (1): XXX of YYY is door ZZZ gegaan. Dit kan twee dingen betekenen:
- als XXX of YYY de moordenaar is, dan is deze zeker door ZZZ gegaan op weg naar de studeerkamer
- als het moordwapen uit ZZZ komt, dan betekent dat, dat XXX of YYY de moordenaar móet zijn
In alle andere gevallen betekent deze kaart niks.
Hudson-4 (1): Er is niemand van XXX naar YYY gegaan (en omgekeerd). Dit betekent dat de pijl tussen XXX en YYY doorgestreept kan worden.

Soorten aanwijzingen - Verdachten

Verdachte-1 (1): XXX beweert/beweren dat hij/ze samen met YYY was/waren => wanneer dit beide kanten op bevestigd wordt (ook YYY beweert samen met XXX geweest te zijn) dan spreken ze allebei de waarheid en zijn ze beiden niet de moordenaar (alibi)
Verdachte-2 (1): XXX beweert/beweren dat hij/ze in YYY was/waren => dit is waar wanneer XXX niet de moordenaar is
Verdachte-3 (1): XXX beweert/beweren dat YYY het motief ZZZ zou kunnen hebben => over het motief van de moordenaar moeten door twee andere verdachten beweringen gedaan worden, naast het onderzoek van Lestrade (zie Lestrade-3). Je kunt een vinkje zetten bij het motief van YYY, als daar drie vinkjes staan en het ís de moordenaar, dan is dat het motief

Belangrijke regel: Lestrade, Molly Hooper en Mrs Hudson spreken altijd de waarheid. Alle verdachten die niet de moordenaar zijn spreken de waarheid.
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: monkeysuncle op 14-03-2022, 13:40:47
Ik stuur jullie zo je kaarten door. Afleveringswinnaar heeft de volgorde van spelen bepaald:

Mitch, Frank, Brent, Swifty, Bjorn

Betekent dat Mitch aan de beurt is om een aanbieding te doen. En ik herhaal nogmaals:

Hoofdregel: Je mag níet communiceren over de inhoud van het spel! Niet over je kaarten, over welke gokken je al hebt gedaan, over welke aanwijzingen je al hebt verwerkt.
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: monkeysuncle op 14-03-2022, 14:15:26
Kaarten zijn verstuurd.

In het originele spel heb je een formulier voor je liggen waar je aantekeningen op maakt. Zo'n formulier kun je hier (https://drive.google.com/file/d/1_TT9Cb-Rzo6Ob2wf7Csx9ahxbna2Cy9O/view?usp=sharing) vinden.

De kamers en de moordwapens zijn alleen vertaald, de verdachten en motieven hebben iets meer een thematisch sausje gekregen. Maar mocht je fysiek aantekeningen kunnen maken, dan kan je werken met: A = Eurus, B = Donovan/Anderson, C = Irene, G = Charles, M = Jim en S = Culverton
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: MitchK op 14-03-2022, 18:37:28
Ik wil aanwijzingen over Irene en de garage ::bravo::
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: monkeysuncle op 14-03-2022, 18:42:48
Dat betekent dat Bjorn, Brent, Frank en Swifty kaarten mogen aanbieden waar Irene, de garage, of allebei op staan.
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: Bjorrn op 14-03-2022, 18:45:35
Ik doe een aanbod met een waarde van 3!
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: Whatthefrank op 14-03-2022, 19:22:46
Ik doe een aanbod met een waarde van 2!  ;D
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: Swifty op 14-03-2022, 20:02:46
Mogen we gewoon roepen? En pas als we allevier iets hebben geroepen kiest degene die erom die de aanvraag deed?

Ik heb iets van 1 punt
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: monkeysuncle op 14-03-2022, 20:03:47
Yep dus nu alleen nog Brent
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: Brent op 16-03-2022, 01:07:24
Ik bied helemaal niets! ::zwaai::
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: monkeysuncle op 16-03-2022, 07:47:00
Betekent dat Mitch nu mag ruilen. Mitch, geef hier in het topic aan op welke aanbieding je ingaat. Geef mij dan door welke kaarten je wilt ruilen, dan stuur ik jullie allebei de kaarten.

Ik ga ook even nadenken of dit spel wel snel genoeg gaat op deze manier. ::vergroot::
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: monkeysuncle op 16-03-2022, 09:37:25
Ok beste deelnemers, we gaan het helemaal anders doen! Jullie gaan de solo-variant van dit spel spelen. Hoe werkt dit?

Jullie hebben allemaal een openingshand gekregen. Jullie mogen nu aan mij twee items noemen (locatie en verdachte, 2 locaties of 2 verdachten). Dan doe ik je 4 mogelijke aanbiedingen waar je uit mag kiezen. Een aanbieding bestaat uit een aantal kaarten (max 3) met een waarde (max 7). Je kiest er een en dan krijg je van mij de kaarten erbij.

Iedereen begint het spel op 120 - de opgetelde waarde van je openingshand aan punten. De waarde van de aanbieding gaat telkens van je aantal punten af.

Tussentijds mag je de zaak proberen op te lossen, maar gokken is duur. Elke foute oplossing kost je 5 punten en je mag maar 1 oplossing aandragen per keer dat je aanbiedingen hebt gekregen.

Let op! Het kan zijn dat je kaarten twee of meer keer krijgt. Random.org bepaalt welke kaarten je krijgt met een aanbieding, dus denk goed na over welke vragen je stelt.

Het spel stopt wanneer je de oplossing vindt, óf wanneer je 0 punten over hebt.

De ZP-verdeling is hetzelfde (5,3,2,1,0).
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: monkeysuncle op 16-03-2022, 11:29:13
Kleine positieve noot: ik geef jullie geen aanbiedingen met kaarten uit je openingshand.

Maar verder bepaalt random.org de aanbiedingen.
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: monkeysuncle op 17-03-2022, 15:57:39
De eerste raadpoging is gedaan. Ik geef daarbij ook aan hoeveel je er goed hebt, maar niet welke goed zijn.
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: monkeysuncle op 18-03-2022, 23:18:59
Nav een vraag: de omschrijving van de verschillende kaarten geeft aan welke soort kaarten er kunnen voorkomen.

De getallen achter de kaarten voor Lestrade, Molly Hooper, Mrs Hudson en de verdachten geven de waarde aan van die soort kaart, niet het aantal.

Voor de geïnteresseerden: er zitten 70 kaarten in het spel   ;D
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: monkeysuncle op 23-03-2022, 11:28:12
Alle deelnemers hebben Murder Villa gespeeld!

Iedereen die het wil mag het zelf proberen op te lossen. Alle 70 beschikbare kaarten staan hier (https://ibb.co/album/ydKcC9). Daar kun je alle informatie uithalen die je maar wilt.

De oplossing is:

Spoiler (klik om te tonen/verbergen)
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: Robbieazerty op 23-03-2022, 12:27:07
Zo'n leuk spel!  ::love::
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: MitchK op 23-03-2022, 12:45:39
Dit was fantastisch, maar ik weet ook weer waarom begrijpend lezen een grote ramp was vroeger op school ::rofl::
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: Swifty op 23-03-2022, 13:17:06
Ik vond het een geweldig spel. Cluedo in een fantastische nieuwe jas.
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: Whatthefrank op 23-03-2022, 13:18:36
Ik vond dit oprecht 1 van de leukste spellen tot nu toe. Mijn Cluedo-puzzel hart ging hier sneller van kloppen!  ::bravo::
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: Bjorrn op 23-03-2022, 13:22:12
Jaaa dit was echt leuk om te spelen en om mee te puzzelen  :)
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: monkeysuncle op 23-03-2022, 21:05:09
Welkom in Murder Villa, waar Sherlock Robbie en Dr JW Watson jullie allemaal hebben verzameld om de voortgang te bespreken.

Natuurlijk hebben jullie het allemaal minder snel gedaan dan Sherlock Robbie, die nog 103 punten over had, en sneller dan Dr JW Watson die er zo'n 250 punten over deed en het nog steeds niet zeker weet.
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: monkeysuncle op 23-03-2022, 21:08:33
Jullie hebben het ook allemaal daadwerkelijk opgelost! Dus er is niemand op 0 punten geëindigd. Wel is een aantal spelers heel dicht bij elkaar in de buurt geëindigd.

De snelste van het stel, absolute winnaar en dus ook de allereerste finalist!

Spoiler (klik om te tonen/verbergen)
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: Swifty op 23-03-2022, 21:08:59
Wat goed Frank! ::bravo::
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: MitchK op 23-03-2022, 21:10:50
Frenkieeeee ::bravo:: ::bravo::
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: monkeysuncle op 23-03-2022, 21:12:29
De tweede plek is voor iemand die in de andere twee spellen 6 punten heeft gescoord. Deze speler mag zich dan ook de winnaar van de halve finale noemen (want dat is deze speler dan ook).

Die tweede finaleplek is voor

Spoiler (klik om te tonen/verbergen)
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: monkeysuncle op 23-03-2022, 21:17:22
Dan springen we nu in 1 keer naar de laatste plek. En dat heeft een reden, want tussen plek 3 en 4 zat maar 1 punt en dat ene punt gaat ook bepalen wie er gaat afvallen.

Degene die nog enorm in de stress moet zitten, achteraan in Murder Villa is

Spoiler (klik om te tonen/verbergen)
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: monkeysuncle op 23-03-2022, 21:26:28
Goed we zullen jullie niet langer in spanning houden.

De scores van Mitch en Brent lagen exact 1 uit elkaar.
Als Mitch meer heeft gescoord dan Brent, dan is hij derde, krijgt hij 2ZP en eindigt hij gelijk met Swifty. Door betere scores op het driesterrenspel zou Swifty dan afvallen.
Als Brent meer heeft gescoord dan Mitch, dan is Mitch vierde, krijgt 1ZP en ligt daarmee uit het spel.

Beide spelers hadden het de tweede keer goed. De scores:

Spoiler (klik om te tonen/verbergen)
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: Swifty op 23-03-2022, 21:28:29
Gefeliciteerd mannen! ::bravo:: Veel plezier in de finale! ::zwaai::
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: Bjorrn op 23-03-2022, 22:01:10
Wauw dit had ik niet verwacht Swifty! Je was echt een goeie speler  ::hug::
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: Swifty op 23-03-2022, 22:21:12
Je hebt het heel goed gespeeld Bjorn, feli met je afleveringswinst ::bravo:: en dan voor je ::hug::
Titel: Re: Sherlock - Murder Villa +++
Bericht door: Whatthefrank op 23-03-2022, 23:23:03
Wauw, dankjulliewel! Ik vond het spel heel leuk en voor m'n gevoel ging het oke, maar eerste had ik niet verwacht. Was een waardige strijd!  ::bravo::