Realitynet - Realitynet.org

TV & Realityseries Light => TV & Reality => Topic gestart door: Maarten20 op 7-10-2025, 23:04:27

Titel: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: Maarten20 op 7-10-2025, 23:04:27
Art gaat een nieuw spelprogramma in de trend van Wie is de Mol en De Verraders presenteren bij SBS6 genaamd het Zwaard van Damocles. Ik ben zelf erg benieuwd of dit ook een succes kan gaan worden, het klinkt best aardig zo op papier.

https://www.tvgids.nl/nieuws/amusement/zwaard-van-damocles-deelnemers-reality-sbs6-art-rooijakkers

De 13 deelnemers zijn:

Marianne Timmer
Harrie Snijders
Remy Bonjasky
Sylvia Geersen
Ilias Ojja
Greetje Hakvoort
Diederik Jekel
Rob Geus
Jamie Vaes
Maik de Boer
Gaby Blaaser
Sander de Kramer
Esther Oosterbeek

Vanaf 2 November te zien dus ongeveer tegelijkertijd met het Jubileumseizoen.
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: MartinJ op 3-11-2025, 00:10:20
Wat een irritant mens is die Sylvia Geersen toch. Eerst proberen om 12 dolken in de rug van Esther Oosterbeek te steken en als er één kandidaat bij is met een beetje fatsoen, die dit plan verijdelt, dan is dat ineens de boosdoener. Kan dat mens er heel snel uit a.u.b.

Ik zou de volgende spelregel hebben bedacht. Stel het lukt niet om (in dit geval) 12 stemmen op dezelfde kandidaat te krijgen. Dan gaat één van de kandidaten die op die kandidaat hebben gestemd (waar de meeste stemmen op vielen) naar huis. De andere kandidaten (in dit geval Esther en vermoedelijk Marianne / Sander) gaan automatisch door.
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: Kreauwen op 3-11-2025, 21:48:05
Misschien dat ik de enige ben maar ik kreeg hier lichtelijk Game of Blood S1 vibes van...

Weet nog niet zo goed wat ik er van moet vinden, zal nog afhankelijk zijn van hoe de death match in elkaar steekt.
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: Maarten20 op 4-11-2025, 15:15:30
Ik vond het wel een prima 1e aflevering. Een beetje een combinatie van De Verraders en Big Brother.. Sylvia erg aanwezig,ik denk dat dat haar nog wel gaat opbreken in het spel. Sander de Kramer is een veel te lieve man voor dit spel. Totale miscast maar daarom hoop ik dat niet iedereen massaal op hem stemt volgende week.
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: joligmolletje op 4-11-2025, 18:21:00
Ik ben na een kwartier afgehaakt, heb nog doorgespoeld naar het einde, maar dat oeverloze geklets boeit mij echt niet. Jammer, want de opzet klonk veelbelovend.
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: Tristan op 4-11-2025, 21:48:46
Zojuist de eerste aflevering gezien, maar ik vind het echt een on-ge-loof-lijk saai programma. Wat mij betreft blijf het bij één aflevering.
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: wouterv op 5-11-2025, 07:58:19
Zojuist de eerste aflevering gezien, maar ik vind het echt een on-ge-loof-lijk saai programma. Wat mij betreft blijf het bij één aflevering.

ik wil het nog wel eens kans geven, het was idd saai maar er was geen opdracht.
Als het volgende week weer zo is, stop ik ook
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: MartinJ op 6-11-2025, 00:47:37
Ik ga er ook vanuit dat deze aflevering vooral een voorstel rondje was en dat er in alle volgende afleveringen wel opdrachten komen. Anders vrees ik voor een heel kort seizoen.
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: Kreauwen op 6-11-2025, 13:24:24
Een simpel spel dat immuniteit geeft voor de stemming lijkt me inderdaad wel een logische toevoeging, kan me voorstellen dat veel kijkers afhaken bij een programma wat puur en alleen "konkelen" is
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: MollenvangR op 7-11-2025, 15:33:12
Ik had vooraf geen verwachtingen, maar vond het wel lekker wegkijken eigenlijk.
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: MartinJ op 10-11-2025, 00:45:46
Bij het kijken naar dit programma krijg ik steeds meer een hekel aan bepaalde BN-ers. Sylvia viel de eerste aflevering al erg op in negatieve zin. En dan nu die Remy Bonjaski. Gaat hij zitten twijfelen aan Sander die zijn hele hart uitstort en eigenlijk in een soort PTSS zit. Wat hij allemaal zei kun je niet verzinnen en met zoveel emotie (hevig jankend) vertellen. Ik neem aan dat ze hun telefoon niet hebben hoeven in te leveren. Van wat hij vertelde kun je heel veel terugvinden op internet.
Het voorfilmpje laat gelukkig zien dat enkele kandidaten beginnen door te krijgen wat voor een verschrikkelijke figuur die Sylvia is. Hopelijk ligt ze er snel uit.
Jammer dat Marianne Timmer niet veel bakte van dat afvallers spel. Als je voor de eerste poging als doel stelt om (zeg) de eerste 5 kleuren/noten te onthouden en bij de volgende poging bijvoorbeeld de laatste 5 dan hoef je deze bij de beslissende derde en laatste poging alleen maar achter elkaar te zetten. Wat je ook zou kunnen doen is bijvoorbeeld groepjes van 3 onthouden. Bij haar zat er blijkbaar geen enkel systeem in, want bij één poging ging het al mis bij de eerste kleur.
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: Kreauwen op 25-11-2025, 02:21:09
Ik erger me zó aan de montage van dit programma.. Het tempo ligt zo traag en alles wordt tot in den treure uitgelegd of herhaald. Ik ben niet achterlijk toch? Na de eerste uitleg snap ik het spelletje echt wel.  ???

Daarnaast fungeert Art in de voice-over als een soort luisterboek dat elke sociale situatie helemaal voorkauwt. Anders zijn ze bang dat we het niet meer volgen denk ik. Iets met show don't tell toch? Als je úren aan beeldmateriaal hebt kun je toch prima een verhaal in elkaar monteren zonder dat Art alles moet voorkauwen?

De opzet is voor de rest wel grappig, had alleen gehoopt dat de spellen wat spannender waren dan "maak groepjes van drie" of "druk binnen 90 seconden op een knop".

En Ilias gaat dit makkelijk winnen natuurlijk  ::tandpastasmiley::
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: MartinJ op 27-11-2025, 14:28:50
100% mee eens. Maar misschien komt dat omdat dit programma is gemaakt voor SBS6 publiek, of mag ik dit niet zeggen.
Voor mij is het eigenlijk een wedstrijdje in ergeren. Welke ergernis wint het, de montage, of zo'n deelnemer als Sylvia Geersen.
Dat 90 seconden spel vond ik toch wel aardig omdat het een soort van prisoner's dilemma is. Ik begrijp alleen niet waarom Diederik Jekel niet drukte. Dat is toch een slimme gast. Of denkt hij verder te komen door een soort van bondje aan te gaan met opper manipulator Sylvia. Ik ben benieuwd want het ziet ernaar uit dat de kandidaten zich ook langzamerhand beginnen ergeren aan dat mens. Mij kostte dit aanzienlijk minder tijd.
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: wouterv op 1-12-2025, 16:48:46
Man, wat wordt er toch dom gespeeld soms.

Sander: iedereen weet dat jij de verrader bent van de vorige stemming. Je bent zo een gemakkelijk doelwit, zeker nu stemming 2 ook verpest is en jij de hoofdverdachte bent.  Je zou sowieso uitgekozen worden voor de eliminatieopdracht (enkel als Rob zou mogen kiezen, kun je ontsnappen) en dan kies je toch om de enveloppe niet te openen die rob jou gegeven heeft. Waarom? Of je speelt op de opdracht (wat je sowieso zou moeten doen) of je hebt alle macht.

Daarnaast ben ik wel blij de andere 2 afvallers:

Ik snap waarom Esther de 2de stemming verpest heeft, ze had gewoon gelijk en het is idd zuur dat de persoon die haar verdedigde hiervoor opdraaide (hier kon ze niks aan veranderen zonder zichzelf in de problemen te helpen) maar dat ze plots blind in het vrouwenbondje stapt, waar iedereen haar eigenlijk wegwou van dag 1, snap ik niet. Probeer dan met Sander een meerderheid te vormen door andere spelers te benaderen. Verder vond ik ze weinig toevoegen.

Greetje: ik kende haar niet en moet haar eigenlijk niet snel terugzien in een realityprogramma. Haar heel ding na de opdracht van Diederik en Sylvia (zoals zeggen dat Diederik een klootzak is), echt  ::ohno::. Dit is niet het soort realityprogramma's dat ik graag zie. Daarbij, Diederik deed letterlijk niks mis. Jullie hebben hem met 10 belogen en dan zou hij zomaar moeten volgen wat jullie willen. Ik snap wel waarom hij Sylvia niet wegstuurde.

Ook bij die laatste opdracht dat ze allemaal samenspannen met 'het vrouwenbondje" snap ik niet. Waarom wachten jullie niet tot de toren hoger is om Diederik weg te spelen, als er 2 blokken zijn zal hij niet missen. Daarbij de arrogantie van : Zou Diederik door hebben wat er gebeurt?
Ehm... Ja. Diederik is qua IQ veruit de slimste persoon die daar is.

Voor de rest zijn de vrouwen elkaar eigenlijk aan het wegspelen. Sylvia is verantwoordelijk voor weggaan van Esther en Greetje. Zij is flexibel met wie ze meegaat om te stemmen (wat de juiste manier van spelen is) maar is zo opvallend erin dat dit tegen haar werkt. Nu is zij het perfecte schild, want bijna iedereen wilt haar weg en hoe meer ogen op Sylvia, hoe minder ogen op een andere speler.
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: MartinJ op 2-12-2025, 15:46:39
Ik word echt doodziek van die vrouwenbondjes. En de initiatiefnemer van zo'n vrouwenbondje besluit in haar eentje om Greetje als eerste er uit te gooien en daarna Gaby. En ja, waarom heeft Diederik het nou weer gedaan en moet hij er zo nodig worden uitgewerkt bij die toren. Ik dacht eerst nog dat Greetje hier op het laatste Sylvia eruit wilde werken, wat zeer terecht zou zijn geweest, maar ze ging toch op Diederik. Ik vond het toen ook niet erg meer dat die toren bij haar omviel. Daarvoor had ik nog wel sympathie met haar.
Wanneer gaan ze die Sylvia nou eens eruit werken?
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: Maarten20 op 2-12-2025, 16:08:42
Dat vrouwen vs mannen en andersom is bij Expeditie Robinson ook vaak een ding. Zeker bij dit programma heeft dat totaal geen meerwaarde want je moet het unaniem eens worden. Ik deel de mening van MartinJ hierboven, Greetje had wel mijn sympathie totdat ze ook ineens begon over dat vrouwenbondje en ze massaal op Diederik gingen met zijn drieën. Toen was ik ook wel klaar met haar.


Verder wel fan van het programma. Ik ben wel benieuwd hoe lang ze daar gezeten hebben, het leek op Utrecht waar ze zaten? En hoe hoog zal de prijzenpot uiteindelijk zijn? Ik verwacht dat er niet meer dan een ton over blijft voor de winnaar (wat natuurlijk nog steeds een top bedrag is).
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: yfpyfke op 2-12-2025, 17:01:40
Ik snap vooral niet waarom Diederik nu ook weer mee ging met Sylvia.
Die wilde eerst Greetje eruit en dan Gaby.
Ze overleggen en dan besluiten ze deze 2 mee te nemen.
En Gaby denkt nu dat zij weer in de gratie is bij Queen Sylvia, maar die zal haar er nog steeds uit willen. Ik weet eigenljk niet waarom

Vroeg me ook af waarom ze niet aan de rest van hun team vroegen om een tweede aan te wijzen, of naar een vrijwilliger te vragen (maar dat zou wrs niemand doen).
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: wouterv op 9-12-2025, 16:56:26
man, wat blijven ze dom spelen.

Je hebt 4 stemmen nodig op 1 persoon, je hebt een bondje van 4. Waarom in godsnaam wissel je je doelwit als nummer 1 van je bondje al gaan stemmen is?
Zo kom je nooit aan 4.

Daarna als er na 3 stemmen al 3 personen genoemd zijn, hebben ze idd nog een kans om 2X 4 te halen maar Sylvia begint direct: als ik gekozen word, kelder ik de stemming. Maar dan wel boos zijn als Harry en Ilias hetzelfde doen. Natuurlijk willen die ook geen duel spelen. (en als Sylvia niet van doelwit gewisseld, hadden ze 4 stemmen op Harry gehad. Dan was het Harry of Jamie geweest maar ik denk dat beiden de andere had gekozen en Jamie zou naar huis gegaan zijn.

Sylvia heeft haar hand ook serieus verspeeld, eerst de mannen opsteken om op Jamie te gaan én daarna liegen dat je er niets mee te maken hebt. Je hebt het begonnen verdorie.

Ik ben ook dat heel gedoe van mannen tegen vrouwen beu. Het feit dat er vooral vrouwen uitgegaan zijn, ligt niet aan de mannen maar aan Sylvia
1) Zij begonnen als eerste met een vrouwenbondje
2) Esther is naar huis gestuurd door Sylvia
3) Greetje is naar huis gestuurd door Sylvia
4) Sylvia wou Jamie in de gevarenzone
5) Sylvia liegt over feit 4
6) Sylvia wisselt de stemming nadat één deel van haar bondje al gestemd heeft.
7) Sylvia roept heel luid dat zij de stemming keldert als zij als doelwit wordt gekozen
8) Sylvia vergeet dat de mannen de meerderheid hebben en haar zo weg kunnen sturen.

Ik had wel te doen met haar afscheid, ze was echt wel emotioneel maar ze had beter moeten spelen dan dit.
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: MartinJ op 12-12-2025, 11:29:45
Ik had wel te doen met haar afscheid, ze was echt wel emotioneel maar ze had beter moeten spelen dan dit.
Ik anders absoluut niet. Wat een bitch en een leugenaar (zoals jij hier ook al schreef). En dan kan ze wel zeggen dat ze in het echte leven heel anders is, maar dat betwijfel ik ten zeerste. In spelletjes zoals dit komt vaak de ware aard van iemand boven drijven.
Maar ze is ook vreselijk dom. Welke letter komt in deze tekst niet voor? Als eerste noemt ze de C als ik me niet vergis. Dat is al vrij dom want er zijn nogal wat woorden met (s)ch, dus komt een C al redelijk vaak voor. Dan moet ze nog heel lang nadenken en had Art eigenlijk al in moeten grijpen, want het is de bedoeling dat je meteen antwoord geeft als je hebt gedrukt. En dan komt ze met de E! Het is al vrij moeilijk om een woord tegen te komen waar geen E in zit, laat staat een hele zin of meerdere zinnen.
Lang verhaal kort, opgeruimd staat netjes.
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: yfpyfke op 12-12-2025, 17:22:48
En dan komt ze met de E! Het is al vrij moeilijk om een woord tegen te komen waar geen E in zit, laat staat een hele zin of meerdere zinnen.


Hier heb ik ook met verbazing na gekeken.
Ik weet niet meer wat de zin was, maar als de vraag geweest was welke letter het meest voorkwam dan maakte de E best een goede kans. Ik denk dat dit een paniek-antwoord was.
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: Brtdm op 12-12-2025, 18:16:55
Probeer het hier een beetje respectvol te houden svp.  ::ok::
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: MartinJ op 14-12-2025, 23:50:52
Interessante opdracht weer met die stembiljetten. Het lukt natuurlijk never nooit om precies op 8 uit te komen. Dus moet je je afvragen wat de strafexercitie zal zijn als niemand precies 8 stempunten krijgt. Degene die ze proberen eruit te werken door precies 8 punten hem of haar te zetten kan je dan heel mooi wraak laten nemen door degene met het meeste stempunten 2 kandidaten te laten nomineren voor een afvallers duel.

*** Hallo, reageert hier nog iemand ***
Ik vind het best wel een vermakelijk spelletje.
Voor degenen die benieuwd zijn wie er het blufpoker spelletje tussen Rob en Gaby gaat winnen, ik heb even een simulatie gedaan van de mogelijke afloop na de eerste 4 zetten die we zagen.
De kans dat Rob dit gaat winnen is:
 
Spoiler (klik om te tonen/verbergen)
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: yfpyfke op 1-01-2026, 21:29:38
Ben wel benieuwd wie gaat winnen.
Gaby heeft al veel punten maar haar hoge zijn weg en Rob heeft die wel nog behalve de 11.

Ik denk wel dat het interessanter is als Rob eruit gaat. Want welke hondjes bestaan dan nog.

Von Rob trouwens niet zo'n leuke kandidaat. Snap dat hij liever niet risico loopt. Maar hij was toch degene die het hardste schreeuwde dat het onsportief was als je  zorgde dat de pot leger raakte.
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: MartinJ op 2-01-2026, 12:04:42
Ben wel benieuwd wie gaat winnen.
Gaby heeft al veel punten maar haar hoge zijn weg en Rob heeft die wel nog behalve de 11.
Die 11 is wel cruciaal, want wat ze nog niet hebben verteld is wat er gebeurt als beide spelers dezelfde kaart neerleggen. Wie wint er dan, of gaan de kaarten dan de prullenbak in. Ik vermoed dat ze dan nog een kaart moeten spelen in die beurt en dat degene met de hoogste kaart beide kaarten wint. Dan is zo'n 11 wel handig.

Als Gaby met haar 11 kaart de 9 of de 10 van Rob weet te pakken dan kan Rob niet meer winnen.
In het gunstigste geval voor Rob dat de 11 van Gaby de 1 van Rob pakt, heeft Gaby toch nog de meeste kans om te winnen, dus ik vrees het ergste voor Rob.
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: yfpyfke op 5-01-2026, 22:44:54
Toch wel apart dat ze allemaal Harry niet vertrouwden en toch hem de beslisser maakte en vervolgens probeerde met hem de finale te spelen.

Toen ze nog met zijn vieren waren hadden ze natuurlijk kunnen gokken op wie Harry zou stemmen en daar dan ook op stemmen en anders het verlies nemen.

Remy had sowieso niets gewonnen als hij ook gestolen had hadden ze beide niets
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: wouterv op 5-01-2026, 22:53:46
Van alle programma's in deze stijl (zoals pandora, vals spel en watch your back) vind ik deze echt het minste.In het begin leek het meer op trash reality tv en erna kabbelde het maar wat zonder veel sprankels.

Maar wat mij het meeste stoort, is hoe dom/slecht sommige kandidaten het gespeeld hebben:
Sander lag in de vuurlinie, open die envelop want in het slechtste geval speel jij het spel én in het beste geval heb je macht. Daarbij, je komt waarschijnlijk al in het spel terecht

Esther: waarom leg je je lot in de hand van 4 anderen die jou er direct uit wouden? Je bent daar sws op de bodem van de groep.

Rob: hoe slecht kan je dat eindduel spelen? Er was letterlijk 0 tactiek.

Jaimie: waarom speel je je bondgenoot er zo uit. Maik had gelijk, als hij als eerste gekozen was was hij sws veilig geweest en vermoedelijk zou Remi of Rob er dan uitgelegen hebben. Dan kon je je trio perfect brengen tot de laatste 3.

De enige kandidaten die het spel echt begrepen waren Harry, Diederik en Jaimie ondanks haar blunder ook wel. Gaby werd vaak vrijgesteld dus was sociaal zeer sterk wat ook belangrijk is.
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: MartinJ op 6-01-2026, 00:25:17
Rob: hoe slecht kan je dat eindduel spelen? Er was letterlijk 0 tactiek.
Dat eindduel was gewoon een kansspel. Je kunt nooit weten welke kaart de ander gaat inzetten. Je wint dit spel als je in zoveel mogelijk zetten zo min mogelijk boven de kaart van de tegenstander zit. Je wil met jouw 11 de 10 van je tegenstander pakken. Met een 6 wil je een 5 pakken etc. Rob had de pech dat zijn 11 de meest ongunstige vangst had: de 1 van Gaby. Gelukkig voor hem pakte Gaby met haar 11 ook de 1 van Rob. Ik kreeg zelfs de indruk dat Rob met de laatste 2 zetten nog had kunnen winnen als die beide naar hem waren gegaan.
Ik baalde sws erg van dat duel want ik had liever een duel gezien op intelligentie.

Het grootste probleem was voor mij niet dat ze het spel dom spelen, want dat is zo'n beetje standaard voor dit soort programma's, maar de houding van sommige uiterst egoïstische kandidaten. Ik noem een Sylvia, Jamie en last but not least Harry. Een zielig verhaal over zijn moeder ophangen om Remy ertoe over te halen om voor 'delen' te gaan en dan stiekem toch voor 'stelen' te gaan. Hoe laag kun je zinken. Ik zou mezelf niet meer in de spiegel kunnen aankijken. Als moeder zou ik hier geen cent van willen hebben. Maar misschien heeft zijn moeder hem wel zo opgevoed en heeft zij er geen probleem mee.
En dan te bedenken dat die Harry al aardig in de slappe was lijkt te zitten. Insiders schatten zijn vermogen tussen 1 en 3 miljoen euro. Hij heeft in ieder geval genoeg geld om medische hulpmiddelen voor zijn moeder te financieren. En als zijn moeder medische hulp nodig heeft dan neem ik aan dat dit wordt vergoed door de ziektekosten verzekering.

Achteraf gezien vond ik het jammer dat Jamie niet met Harry in de finale stond. Die was ongetwijfeld ook voor 'stelen' gegaan en dan hadden ze allebei lekker niets gehad.
Lang verhaal kort, mijn beeld van de medemens is weer eens naar beneden bijgesteld.
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: Arco Mol Fan op 6-01-2026, 09:18:02
Egoïstische Harry, precies zoals ik van tevoren dacht. Jammer voor Remy!

Helaas heeft het programma de potentie er niet helemaal uitgehaald, wellicht bij een tweede seizoen?
Titel: Re: Het Zwaard van Damocles
Bericht door: Maarten20 op 6-01-2026, 12:31:25
Ik vond het wel een verrassende finale en had dit nooit verwacht. Harrie was wat mysterieus het hele programma maar leek toch een soort bromance met Remy te hebben. Niet dus. Zuur voor Remy dat ie na De Verraders ook hier de finale verliest. Ik hoop zeker op een 2e seizoen. Het programma was met 750.000 kijkers zeker geen grote hit maar ook verre van een flop.