Medaille spiegel
Welk land doet het het beste op de Olympische Spelen?!
|
|||
Landen
|
|
|
|
11
9 9 8 7 7 6 5 5 3 3 3 2 2 1 1 1 1 - - - - - - - - |
12
9 7 6 10 2 3 4 - 2 2 - 8 4 2 2 - - 6 1 1 1 1 1 - - |
6
7 7 8 7 5 2 5 6 4 4 - 9 5 1 - 1 - 3 1 - - - - 2 1 |
|
Update: 26-02-2006
|
Duitsland
Goud:
|
Michael Greis
Georg Hettich Sylke Otto Sven Fischer Anni Friesinger, Daniela Anschutz & Claudia Pechstein Kati Wilhelm Lange & Kuske Gross, Roesch, Fisher & Greis Sandra Kiriasis & Anja Schneiderheinze Michael Greis Lange, Hoppe, Kuske & Putze |
Biathlon
Noordse combinatie Rodelen Biathlon Schaatsen (teamachtervolging) Biathlon Bobsleeën Biathlon Bobsleeën Biathlon Bobsleeën |
Zilver:
|
Silke Kraushaar
André Florschutz & Torsten Wustlich Team Duitsland Martina Glagow Viola Bauer, Stefanie Boehler, Evi Sachenbacher & Claudia Kuenzel Martina Glagow Schlutter, Filbrich, Sommerfeldt & Angerer Claudia Kuenzel Apel, Wilhelm, Henkel & Glagow Amelie Kober Kati Wilhelm Claudia Pechstein |
Rodelen
Rodelen Noordse combinatie Biathlon Langlaufen Biathlon Langlaufen (estafette) Langlaufen Biathlon Snowboarden Biathlon Schaatsen 5km |
Brons:
|
Tatjana Hüfner
Tobias Angerer Sven Fischer Anni Friesinger Georg Hettich Uschi Disl |
Rodelen
Langlaufen Biathlon Schaatsen 1000m Noordse combinatie Biathlon |
Verenigde Staten
Goud:
|
Chad Hedrick
Shaun White Hannah Teter Joey Cheek Ted Ligety Seth Wescott Shani Davis Julia Mancuso Apolo Anton Ohno |
Schaatsen 5km
Snowboarden Snowboarden Schaatsen 500m Alpine Skiën Snowboarden Schaatsen 1000m Alpine skiën Shorttrack |
Zilver:
|
Daniel Kass
Gretchen Bleiber Lindsey Jacobellis Joey Cheek Belbin/Agosto Shani Davis Shauna Rohbock & Valerie Fleming Sasha Cohen Chad Hedrick |
Snowboarden
Snowboarden Snowboarden Schaatsen 1000m Kunstrijden Schaatsen 1500m Bobsleeën Kunstrijden Schaatsen 10km |
Brons:
|
Toby Dawson
Apolo Anton Ohno Team Verenigde Staten Chad Hedrick Rosey Fletcher Team Verenigde Staten Izykowski, Kepka, Ohno & Smith |
Freestyle skiën
Shorttrack 1000m Ijshockey Schaatsen 1500m Snowboarden Curling Shorttrack (estafette) |
Oostenrijk
Goud:
|
Michaela Dorfmeister
Andreas & Wolfgang Linger Team Oostenrijk Thomas Morgenstern Benjamin Raich Michaela Dorfmeister Widhoelzl, Kofler, Koch & Morgenstern Felix Gottwald Benjamin Raich |
Alpine skiën
Rodelen Noordse combinatie Schansspringen Alpine skiën Alpine skiën Schansspringen (team hoge schans) Noordse combinatie Alpine skiën |
Zilver:
|
Felix Gottwald
Michael Walchhofer Hermann Maier Marlies Schild Andreas Kofler Nicole Hosp Reinfried Herbst |
Noordse combinatie
Alpine skiën Alpine skiën Alpine skiën Schansspringen Alpine skiën Alpine skiën |
Brons:
|
Rainer Schönfelder
Hermann Maier Alexandra Meissnitzer Siegfried Grabner Marlies Schild Rainer Schönfelder Mikhail Botwinov |
Alpine skiën
Alpine skiën Alpine skiën Snowboarden Alpine skiën Alpine skiën Langlaufen |
Rusland
Goud:
|
Eugeni Dementiev
Svetlana Ishmouratova Tatiana Totmianina & Maxim Marinin Svetlana Zhurova Evgeni Plushenko Natalia Baranova, Larisa Kurkina, Julia Tchepalova & Evgenia Medvedeva Navka/Kostomarov Bogaly, Akhatova, Ishmouratova & Zaitseva |
Langlaufen
Biathlon Kunstrijden Schaatsen 500m Kunstrijden Langlaufen Kunstrijden Biathlon (estafette) |
Zilver:
|
Albert Demtschenko
Dmitry Dorofeyev Tcherezov, Tchepikov, Rostovtsev & Kruglov Julija Tchepalova Zoubkov, Jegorov, Seliverstov & Vouvoda Eugeni Dementiev |
Rodelen
Schaatsen 500m Biathlon Langlaufen Bobsleeën Langlaufen |
Brons:
|
Evgenia Medvedeva
Team Rusland Yekaterina Abramova, Yekaterina Lobysjeva & Svetlana Vysokova Albina Akhatova Albina Akhatova Alena Sidko Vladimir Lebedev Irina Slutskaya |
Langlaufen
Langlaufen (teamsprint) Schaatsen (teamachtervolging) Biathlon (15 km) Biathlon (10 km) Langlaufen Freestyle skiën Kunstrijden |
Canada
Goud:
|
Jennifer Heil
Duff Gibson Team Canada Chandra Crawford Cindy Klassen Team Canada Clara Hughes |
Freestyle skiën
Skeleton Ijshockey Langlaufen Schaatsen 1500m Curling Schaatsen 5km |
Zilver:
|
Team Canada
Jenny Groves, Clara Hughes & Christine Nesbitt Arne Dankers, Steven Elm & Justin Warsylewicz Jeff Pain Cindy Klassen Lueders & Brown Kristina Groves Leblanc-Boucher, Overland, Roberge & Vicent Francois-Louis Tremblay Tremblay, Bedard, Hamelin & Turcotte |
Langlaufen (teamsprint)
Schaatsen (teamachtervolging) Schaatsen (teamachtervolging) Skeleton Schaatsen 1000m Bobsleeën Schaatsen 1500m Shorttrack (estafette) Shorttrack Shorttrach (estafette) |
Brons:
|
Cindy Klassen
Anouk Leblanc-Boucher Mellisa Hollingsworth Dominique Maltais Jeffrey Buttle Canada Cindy Klassen |
Schaatsen 3km
Shorttrack Skeleton Snowboarden Kunstrijden Curling Schaatsen 5km |
Zweden
Goud:
|
Team Zweden
Team Zweden Bjoern Lind Anja Pärson Zweden Anna Carin Olofsson IJshockeyteam heren |
Langlaufen (teamsprint)
Langlaufen (teamsprint) Langlaufen Alpine skiën Curling Biathlon Ijshockey |
Ziver:
|
Anna Carin Olofsson
Zweden |
Biathlon
Ijshockey |
Brons:
|
Anja Paerson
Anja Paerson Larsson, Olsson, Soedergren & Frederiksson Thobias Fredriksson Anna Ottosson |
Alpine skiën (Combinatie)
Alpine skiën (Afdaling) Langlaufen (estafette) Langlaufen Alpine skiën |
Zuid-Korea
Goud:
|
Hyun-Soo Ahn
Hyun-Soo Ahn Sun-Yu Jin Byun, Choi, Jin & Jeon Sun-Yu Jin Ahn, Lee, Seo & Song |
Shorttrack 1500m
Shorttrack 1000m Shorttrack 1000m Shorttrack (estafette) Shortrack 1000m Shorttrack (estafette) |
Zilver:
|
Ho-Suk Lee
Eun-Kyung Choi Ho-Suk Lee |
Shorttrack 1500m
Shorttrack 1000m Shorttrack 1000m |
Brons:
|
Kang-Seok Lee
Hyun-Soo Ahn |
Schaatsen 500m
Shorttrack 500m |
Zwitserland
Goud:
|
Maya Pedersen
Tanja Frieden Philipp Schoch Evelyne Leu Daniela Meuli |
Skeleton
Snowboarden Snowboarden Freestyle skiën Snowboarden |
Zilver:
|
Martina Schild
Stephane Lambiel Simon Schoch Zwitserland |
Alpine skiën
Kunstrijden Snowboarden Curling |
Brons:
|
Bruno Kernen
Gregor Staehli Ambrosi Hoffmann Annen & Hefti Annen, Lamparter, Hefti & Grand |
Alpine skiën
Skeleton Alpine skiën Bobsleeën Bobsleeën |
Italie
Goud:
|
Armin Zöggeler
Enrico Fabris, Matteo Anesi & Ippolito Sanfratello Di Centa, Valbusa, Piller Cottrer & Zorzi Enrico Fabris Giorgio Di Centa |
Rodelen
Schaatsen (teamachtervolging) Langlaufen (estafette) Schaatsen 1500m Langlaufen |
Brons:
|
Enrico Fabris
Pietro Piller Cottrer Gerhard Plankensteiner & Oswald Hasenrieder Antonella Confortola, Arianna Follis, Gabriela Paruzzi & Sabina Valbusa Gerda Weissensteiner en Jennifer Isacco Zini, Zini, Fontana & Capurso |
Schaatsen 5km
Langlaufen Rodelen Langlaufen Bobsleeën Shorttrack (estafette) |
Nederland
Goud:
|
Ireen Wüst
Marianne Timmer Bob de Jong |
Schaatsen 3km
Schaatsen 1000m Schaatsen 10km |
Zilver:
|
Sven Kramer
Renate Groenewold |
Schaatsen 5km
Schaatsen 3km |
Brons:
|
Mark Tuitert, Sven Kramer & Carl Verheijen
Erben Wennemars Ireen Wüst Carl Verheijen |
Schaatsen (teamachtervolging) Schaatsen 1000m Schaatsen 1500m Schaatsen 10km |
Frankrijk
Goud:
|
Antoine Dénériaz
Florence Baverel-Robert Vincent Defrasne |
Alpine skiën
Biathlon Biathlon |
Zilver:
|
Joel Chenal
Roddy Darragon |
Alpine skiën
Langlaufen |
Brons:
|
Sandra Laoura
Paul-Henri Delerue Robert, Defrasne, Cannard & Poiree Bailly, Becaert, Baverel-Robert & Peretto |
Freestyle skiën
Snowboarden Biathlon Biathlon (estafette) |
Estland
Goud:
|
Kristina Smigun
Kristina Smigun Andrus Veerpalu |
Langlaufen (achtervolging)
Langlaufen (10km) Langlaufen |
Noorwegen
Goud:
|
Lars Bystøl
Kjetil André Aamodt |
Schansspringen
Alpine skiën |
Zilver:
|
Ole Einar Bjoerndalen
Kari Traa Frode Estil Team Noorwegen Marit Bjoergen Halvard Hanevold Ole Einar Bjoerndalen Magnus Moan |
Biathlon
Freestyle skiën Langlaufen Langlaufen (teamsprint) Langlaufen Biathlon Biathlon Noordse combinatie |
Brons:
|
Halvard Hanevold
Magnus Moan Roar Ljøkelsøy Kjersti Buaas Hilde Gerg Pedersen Frode Andresen Lars Bystöl Bystoel, Romoeren, Ingebrigtsen & Ljoekelsoey Ole Einar Bjoerndalen |
Biathlon
Noordse combinatie Schansspringen Snowboarden Langlaufen Biathlon Schanssspringen Schansspringen Biathlon |
China
Goud:
|
Meng Wang
Xiaopeng Han |
Shorttrack
Freestyle skiën |
Zilver:
|
Zhang Dan & Zhang Hao
Manli Wang Li Nina Meng Wang |
Kunstrijden (paren)
Shorttrack Freestyle skiën Shorttrack |
Brons:
|
JiaJun LI
Shen Xue & Zhao Hongbo Hui Ren Meng Wang Yang Yang |
Shorttrack
Kunstrijden (paren) Schaatsen 500m Shorttrack Shorttrack |
Tsjechië
Goud:
|
Katerina Neumannova
|
Langlaufen
|
Zilver:
|
Katerina Neumannova
Lukas Bauer |
Langlaufen
Langlaufen |
Brons:
|
IJshockeyteam heren
|
IJshockey
|
Kroatië
Goud:
|
Janica Kostelic
|
Alpine skiën
|
Zilver:
|
Ivica Kostelic
Janica Kostelic |
Alpine skiën
Alpine skiën |
Australië
Goud:
|
Dale Begg-Smith
|
Freestyle skiën
|
Brons:
|
Alisa Camplin
|
Freestyle skiën
|
Japan
Goud:
|
Shizuka Arakawa
|
Kunstrijden
|
Finland
Zilver:
|
Matti Hautamaeki
Mikko Ronkainen Kiuru, Happonen, Ahonen & Hautamaeki Team Finland Tanja Poutiainen IJshockeyteam heren |
Schansspringen
Freestyle skiën Schansspringen(team hoge schans) Curling Alpine skiën IJshockey |
Brons:
|
Markku Koski
Team Finland Team Finland |
Snowboarden
Langlaufen (teamsprint) Noordse combinatie |
Polen
Zilver:
|
Tomasz Sykora
|
Biathlon
|
Brons:
|
Justyna Kowalczyk
|
Langlaufen
|
Bulgarije
Zilver:
|
Evgenia Radanova
|
Shorttrack
|
Slowakije
Zilver:
|
Radoslav Zidek
|
Snowboarden
|
Groot-Brittannië
Zilver:
|
Shelley Rudman
|
Skeleton
|
Wit-Rusland
Zilver:
|
Dmitry Dachinsky
|
Freestyle skiën
|
Oekraïne
Brons:
|
Lilia Efremova
Groesjina & Gontsjarov |
Biathlon
Kunstrijden |
Letland
Brons:
|
Martin Rubenis
|
Rodelen
|