Auteur Topic: Nederlandse deelnemers  (gelezen 16937 keer)

Offline Swifty

  • Winnaar pool ER 2009 en 2015
  • Forumlid
  • Geslacht: Vrouw
Nederlandse deelnemers
« Gepost op: 3-07-2008, 17:00:32 »
Gekwalificeerd:

Atletiek:
    * Hilda Kibet (10.000 meter)
    * Gregory Sedoc (110 meter horden)
    * Rutger Smith (kogelstoten en discuswerpen)
    * Simon Vroemen (3000 meter steeple chase)
    * Marcel van der Westen (110 meter horden)

Hockey
    * Herenteam
    * Damesteam

Honkbal
    * Herenteam

Judo
Heren
    * -60 kg   Ruben Houkes
    * -66 kg   Dex Elmont
    * -81 kg   Guillaume Elmont
    * -90 kg   Mark Huizinga
    * -100 kg  Henk Grol
    * +100 kg Dennis van der Geest
Dames
    * -57 kg  Deborah Gravenstijn
    * -63 kg  Elisabeth Willeboordse
    * -70 kg  Edith Bosch
    * +78 kg Carola Uilenhoed

Schermen
Degen
    * Sonja Tol
    * Bas Verwijlen
Floret
    * Indra Angad-Gaur

Softbal
    * Damesteam

Taekwondo
    * Dennis Bekkers

Tafeltennis
    * Li Jiao
    * Li Jie

Triatlon
    * Sander Berk

Turnen
    * Epke Zonderland

Voetbal
    * Herenteam

Waterpolo
    * Damesteam

Wielrennen
Weg
    * Chantal Beltman
    * Marianne Vos
    * Mirjam Melchers

Zeilen
    * Lobke Berkhout en Marcelien de Koning (470-klasse)
    * kernteam Yngling
    * Sven en Kalle Coster (470)
    * Pieter-Jan Postma (Finn)
    * Mitch Booth en Pim Nieuwenhuis (Tornado)

Zwemmen
Langebaanzwemmen:
    * Robin van Aggele (200 wissel, 4*100 wissel, 100 vlinder)
    * Linda Bank (4*200 vrij)
    * Inge Dekker (200 vrij, 100 vlinder, 4*200 vrij, 50 vrij, 100 vrij, 4*100 wissel)
    * Nick Driebergen (100 rug, 200 rug, 4*100 wissel)
    * Chantal Groot (4*100 vrij, 100 vlinder)
    * Femke Heemskerk (4*100 vrij, 4*200 vrij)
    * Pieter van den Hoogenband (100 vrij, 200 vrij, 4*100 wissel, 4*100 vrij)
    * Saskia de Jonge (4*100 vrij)
    * Ranomi Kromowidjojo (50 vrij, 4*100 vrij, 4*100 wissel)
    * Robert Lijesen (4*100 wissel, 4*100 vrij)
    * Manon van Rooijen (4*100 vrij, 4*200 vrij)
    * Hinkelien Schreuder (50 vrij, 4*100 vrij, 4*100 wissel)
    * Lennart Stekelenburg (4*100 wissel)
    * Jolijn van Valkengoed (4*100 wissel)
    * Thijs van Valkengoed (100 school)
    * Marleen Veldhuis (50 vrij, 100 vrij, 4*100 vrij)
    * Bas van Velthoven (4*100 vrij)
    * Joeri Verlinden (4*100 wissel)
    * Mitja Zastrow (4*100 wissel, 100 vrij, 4*100 vrij)
Open water zwemmen, 10 kilometer:
    * Edith van Dijk
    * Maarten van der Weijden
Synchroonzwemmen:
    * Sonja en Bianca van der Velden (duet)

Bron: www.sport.nl/osbeijing/nederlandsolympischteam
« Laatst bewerkt op: 17-07-2008, 11:14:50 door Swifty »
Keep calm and eat chocolates!

Offline Swifty

  • Winnaar pool ER 2009 en 2015
  • Forumlid
  • Geslacht: Vrouw
Re: Nederlandse deelnemers
« Reactie #1 Gepost op: 4-07-2008, 08:21:27 »
Genomineerden:

Een sporter of een team nomineert of kwalificeert zich niet direct op het moment van de wedstrijd of het toernooi. Op dat moment wordt de prestatie geleverd, op basis waarvan de sportbond de sporter of het team kan voordragen voor nominatie of kwalificatie. Wanneer de bond de voordracht ingediend heeft, kan NOC*NSF de sporter of het team officieel nomineren of kwalificeren.

Voor deelname aan de Olympische Spelen van Beijing 2008 zijn tot op heden de volgende sporters genomineerd:
 
Atletiek:
vrouwen:
- Laurien Hoos (zevenkamp)
- Lornah Kiplagat (marathon)
- Karin Ruckstuhl (zevenkamp)
- Jolanda Keizer (zevenkamp)
mannen:
- Kamiel Maase (marathon)
- Gregory Sedoc (110 meter horden)
- Rutger Smith (discuswerpen en kogelstoten)

Beachvolleybal:
vrouwen:
- Rebekka Kadijk/Merel Mooren
mannen:
- Reinder Nummerdor/Richard Schuil
- Emiel Boersma/Bram Ronnes
- Jochem de Gruijter/Gijs Ronnes

Judo
vrouwen:
- Deborah Gravenstijn (-57kg)
- Anicka van Emden (-63kg)
- Margot Wetzer (-63kg)
- Elisabeth Willeboordse (-63kg)
- Edith Bosch (-70kg)
- Marhinde Verkerk (-78kg)
- Claudia Zwiers (-78kg)
- Carola Uilenhoed (+78kg)
mannen:
- Leon Borgsteede (-60kg)
- Sjoerd Diemel (-60kg)
- Ruben Houkes (-60kg)
- Jeroen Mooren (-60kg)
- Dex Elmont (-66kg)
- Bryan van Dijk (-73kg)
- Henri Schoeman (-73kg)
- Guillaume Elmont (-81kg)
- Mark Huizinga (-90kg)
- Elco van der Geest (-100kg)
- Henk Grol (-100kg)
- Grim Vuijsters (+100kg)

Kanovaren:
vrouwen:
- Ariane Herde: wildwater slalom

Mountainbiken:
vrouwen:
- Elsbeth Vink
mannen:
- Bart Brentjens

Paardensport:
- Team springen
- Team dressuur
- Team eventing

Roeien:
vrouwen:
Vrouwen Acht met stuurman
mannen:
M1x
Lichte vier zonder stuurman
Vier zonder stuurman
Mannen Acht met stuurman

Schermen:
vrouwen:
- Sonja Tol (degen)

Schietsport:
- Rolf van der Velde (klein kaliber geweer)

Tennis:
mannen:
- Rogier Wassen (dubbelspel)
vrouwen:
- MichaŽlla Krajicek (enkelspel)

Turnen:
mannen:
- Yuri van Gelder
- Jeffrey Wammes
- Epke Zonderland

Wielrennen (baan):
vrouwen:
- Marlijn Binnendijk (puntenkoers en individuele achtervolging)
- Yvonne Hijgenaar (sprint)
- Willy Kanis (sprint)
- Adrie Visser (puntenkoers)
- Marianne Vos (puntenkoers)
mannen:
- Theo Bos (keirin, sprint en teamsprint)
- Jenning Huizenga (individuele achtervolging en ploegachtervolging)
- IsmaŽl Kip (ploegachtervolging)
- Pim Ligthart (koppelkoers)
- Jens Mouris (koppelkoers, individuele achtervolging en ploegachtervolging)
- Teun Mulder (keirin, teamsprint)
- Peter Schep (koppelkoers, ploegachtervolging en puntenkoers)
- Danny Stam (koppelkoers)
- Tim Veldt (sprint en teamsprint)
- Eelke van der Wal (ploegachtervolging)
- Sipke Zijlstra (ploegachtervolging)

Wielrennen (BMX):
vrouwen:
- Willy Kanis
mannen:
- Raymond van der Biezen
- Martijn Scherpen
- Robert de Wilde
- Rob van den Wildenberg

Wielrennen (weg):
vrouwen:
- Chantal Beltman (wegwedstrijd)
- Andrea Bosman (wegwedstrijd)
- Irene van den Broek (wegwedstrijd)
- Mirjam Melchers-Van Poppel (tijdrit)
- Marianne Vos (wegwedstrijd)
- Regina Bruins (wegwedstrijd)
mannen:
- Stef Clement (tijdrit)
- Laurens ten Dam (wegwedstrijd)
- Thomas Dekker (wegwedstrijd)
- Robert Gesink (wegwedstrijd)
- Karsten Kroon (wegwedstrijd)

Zeilen:
vrouwen:
- Yngling: ťťn Yngling-boot mag naar Beijing, KNWV wijst bij kwalificatie bemanning aan
- Lobke Berkhout/Marcelien de Koning (470)
mannen:
- Pieter Jan Postma (Finn)
- Sven en Kalle Coster (470)
- Pim Nieuwenhuis/Mitch Booth (Tornado)

Zwemmen:
vrouwen:
- Inge Dekker (100 vrij, 4x100 meter vrij)
- Marleen Veldhuis (100 meter vlinder)
mannen:
- Maarten van der Weijden (10 km open wayer)

Bron: www.sport.nl/osbeijing/nederlandsolympischteam
Keep calm and eat chocolates!