In het geval van bungeejumpen, kan ik me voorstellen dat iemand last minute zó bang wordt, dat die besluit niet te springen. Dat is echter iets anders dan dat je vooraf weet dat je persoonlijke religieuze overtuiging deelname aan bepaalde opdrachten onmogelijk maakt. Het is dan ook raar dat ze 'ja' zei op het heli-platform. Stel dat ze tot Mol was gekozen, hadden we dan een Mol gehad die bepaalde opdrachten niet mee zou doen?
We weten natuurlijk niet zeker of het daadwerkelijk haar religieuze overtuiging is, maar in dat kader is goed om te weten wat er in de Koran staat:
Soera Al-Nahl (16:105)
"Degenen die leugens verzinnen, zijn degenen die niet in de tekenen van Allah geloven; zij zijn de leugenaars."
→ Dit vers stelt dat liegen een kenmerk is van degenen die niet oprecht in Allah geloven.
Soera Al-Baqara (2:42)
"En vermeng de waarheid niet met de leugen en verberg de waarheid niet terwijl jullie (het) weten."
→ Dit vers verbiedt het verdraaien of verbergen van de waarheid.
Soera Az-Zumar (39:3)
"Voorwaar, Allah leidt niet degene die een leugenaar is en een ondankbare."
→ Dit benadrukt dat Allah degenen die liegen niet zal leiden.
Soera Al-Ahzab (33:70-71)
"O jullie die geloven, vrees Allah en spreek een waarachtig woord. Hij zal jullie daden verbeteren en jullie zonden vergeven. En wie Allah en Zijn Boodschapper gehoorzaamt, heeft een geweldige overwinning behaald."
→ Hier wordt het belang van waarheidsgetrouwheid gekoppeld aan succes en vergeving.
Misschien moet Nora zelf op social media maar eens toelichten in hoeverre mate haar religieuze overtuiging al dan niet te combineren was met een spel waarbij liegen en bedriegen centraal staat?